X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niespodziewany triumf Ruchu Pięciu Gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 18:00
Włosi poszli do wyborów i wskazali na przeciwników obecnego establishmentu. Mówi się o trzęsieniu ziemi we włoskiej polityce, ale głównie dlatego, że głosowanie pokazało jak bardzo zdesperowani są mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego.
Audio
  • Niespodziewany sukces Ruchu Pięciu Gwiazd we Włoszech (Ciekawy czas/Trójka)
Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd
Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu GwiazdFoto: MikeDotta/Shutterstock.com

Włosi mają dość i domagają się zmian. – To jest prawdziwa rewolucja, a ja wierzę w ten ruch. Wszystkie pozostałe partie są w zmowie, żeby utrzymać stary system bez zmian – mówi jeden mieszkańców Rzymu. Imigranci, brak pracy i trudna sytuacja młodych ludzi to problemy, które ich zdaniem wymagają rozwiązania.

– To na pewno fenomen tych wyborów. Ruch Pięciu Gwiazd chce się przedstawiać jako głos młodych. Tych zbuntowanych przeciwko skostniałej, skorumpowanej klasie politycznej. To ma być powiew świeżości, ale też szczerości. Symbolem tego wszystkiego jest lider partii, czyli zaledwie 31-letni Luigi Di Maio – mówi Agata Kasprolewicz. 

Czy uda się stworzyć stabilną koalicję we włoskim parlamencie? Czy Ruchowi Pięciu Gwiazd uda się zrealizować swój program wyborczy? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: Agata Kasprolewicz (dziennikarka Polskiego Radia)
Data emisji: 5.03.2018
Godzina emisji: 16.45

ml/kw

Czytaj także

Włochy i Słowacja. Mafijny wspólny mianownik

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 08:00
Na Słowacji ginie dziennikarz śledczy, we Włoszech trwają wybory. Co te dwie sprawy mają ze sobą wspólnego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory we Włoszech. "Wszystko może się zdarzyć"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 16:15
We Włoszech trwają wybory parlamentarne. Frekwencja, o którą się obawiano, jest wyższa niż podczas wyborów sprzed 5 lat. Z całych Włoch napływają informacje o długich kolejkach do lokali wyborczych, w których ludzie czekają nawet po kilkadziesiąt minut. O przebiegu wyborów mówiła w magazynie „Świat w Powiększeniu” specjalna wysłanniczka Polskiego Radia Agata Kasprolewicz.
rozwiń zwiń