X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Madrugada i The Cassino, czyli podwójny debiut w Trójce

W tym wydaniu audycji gościmy dwa zespoły – łączącą hiszpańskie flamenco i polski folklor Madrugadę oraz indierockowe The Cassino.
Tomasz Żąda, Wiktoria Kwiatkowska i Maciej Wieżyński (Madrugada), Hubert Wiśniewski (The Cassino)
Tomasz Żąda, Wiktoria Kwiatkowska i Maciej Wieżyński (Madrugada), Hubert Wiśniewski (The Cassino)Foto: Halina Wachowicz
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/07/01 12:05
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Madrugada istnieje od pięciu lat. Skąd wziął się pomysł na zestawienie brzmień polskiego i hiszpańskiego folkloru? – Każdy z nas zainteresował się muzyką flamenco na jakimś etapie swojego życia. Przez pierwsze lata istnienia zespołu graliśmy jego typową wersję – odtwarzaliśmy ją lub łączyliśmy z klimatami brazylijskimi, kubańskimi. W międzyczasie zaczęłam zagłębiać się coraz bardziej w polską muzykę ludową i angażować w związane z nią projekty. Przyszedł taki pomysł, żeby pokazać, że jesteśmy Polakami, ale czujemy też kulturę latynoską – opowiada Wiktoria Kwiatkowska, wokalistka Madrugady.

– Rytmika flamenco jest dość ciekawa w połączeniu z polskimi melodiami. Naszym rodzimym instrumentem są skrzypce, natomiast tam muzyka została oparta o gitary klasyczne, elektryczne. Jest to rzadko stosowane w polskim folku – dodaje Maciej Wieżyński, gitarzysta grupy.

Z kolei grupę The Cassino, który w Trójkowym studiu reprezentował wokalista Huberta Wiśniewskiego, na swoim koncie ma m.in. wygrany półfinał w Trójkowym konkursie "Start NaGranie". Od tego momentu sporo się u nich zmieniło: jesienią czeka ich duża trasa koncertowa, a teksty zaczęły powstawać w języku polskim.

– Długo dorastałem do tego, żeby w końcu się przemóc i pisać po polsku. Dorastałem z muzyką angielską. Moja rodzina jest bardzo muzyczna, więc wtłaczano mi bardzo dużo angielskiej muzyki gitarowej. W pewnym momencie stwierdziłem, że przecież jestem z Polski, więc trzeba by coś po polsku napisać. Powstawanie "Zimy" było dość rozwleczone w czasie. Powoli przekonywałem się do polskich tekstów i na końcu, po konkursie, zdecydowaliśmy się wydać płytę. Dopisałem jeszcze dwa najświeższe numery i tak to się skończyło – mówi lider grupy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Wiktoria Kwiatkowska i Maciej Wieżyński (Madrugada), Hubert Wiśniewski (Ther Cassino)
Playlista
Tagi

Playlista