X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Na co czekamy w polskiej kulturze?

To było specjalne wydanie audycji, które Mariusz Cieślik poprowadził prosto z Arkad Kubickiego, gdzie odbywał się Kongres Polska Wielki Projekt. Goście audycji zastanowili się, jaka przyszłość czeka nas w polskiej kulturze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: coyot/Pixabay
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2019/06/09 20:07
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

– To oczekiwanie jest związane z postawą nastawienia do tego, że za chwilę coś się wydarzy czy wyłoni z przestrzeni muzyki, teatru czy książki. Te kwestie są związane z czasem. Czekać można, ale to historia oceni to, co można nazwać dziełem – mówił w audycji prof. Krzysztof Koehler. 

– Od lat potwierdza się to, że najbardziej popularni artyści żyli w okresie Młodej Polski – zaznaczył prof. Andrzej Szczerski, historyk sztuki. – To bardzo dobre malarstwo od strony warsztatowej. Ono nie boi się siebie samego – dodał. 

– Okres transformacji i lata 90. to czas jakiejś duchowej zapaści w Polsce. To, co pozostało nam z tego czasu, to dziwne uczucie mikromanii, czyli przeciwieństwo megalomanii. To przekonanie o własnej nędzy i o tym, że jestem biedny, słaby, nieszczęśliwy – podkreślił prof. Wawrzyniec Rymkiewicz. 

Jaka więc czeka nas przyszłość w polskiej kulturze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście prof. Krzysztof Koehler (literaturoznawca), prof. Wawrzyniec Rymkiewicz (filozof, redaktor naczelny pisma "Kronos"), prof. Andrzej Szczerski (historyk sztuki)
Playlista
Tagi

Playlista