X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wieczór ze Stanisławem Moniuszką

Jak Stanisław Moniuszko stawał się kompozytorem narodowym? Czym jest opera narodowa? Jak się kształtowała?
Pierwsza premiera operowa Straszny Dwór Stanisława Moniuszki w odbudowanym po zniszczeniach wojennych Teatrze Wielkim w Warszawie, Andrzej Hiolski w roli Miecznika w jednej ze scen przedstawienia
Pierwsza premiera operowa "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w odbudowanym po zniszczeniach wojennych Teatrze Wielkim w Warszawie, Andrzej Hiolski w roli Miecznika w jednej ze scen przedstawieniaFoto: NAC/ Archiwum Fotograficzne Zbyszka Siemaszki
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2019/05/05 19:08
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

Między innymi na te pytanie odpowiadali goście audycji: prof. Jacek Kowalski – znawca kultury staropolskiej i laureat prestiżowej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza (za książkę "Sarmacja. Obalanie mitów"), a także autor książki "Straszny Dwór, czyli sarmackie korzenie Niepodległej", wydanej w marcu tego roku oraz badaczka historii opery prof. Elżbieta Nowicka. W audycji usłyszeliśmy fragmenty najsłynniejszego wykonania "Strasznego Dworu", w obsadzie m.in. Andrzej Hiolski. 

.  


Playlista
Tagi
Playlista