X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Józef Mucha Michalski – szarmancki złodziej?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:55
Dywersja to jedna z ciekawszych taktyk wojennych, zwłaszcza w czasach pokoju. Kilka grup dywersyjnych przeszło do historii, a jedną z nich dowodził niejaki Józef Mucha Michalski. Kim był?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Everett Collection

– Przenosimy się do jednego z kresowych dworów. Panowie czekają na znak, że kolacja już gotowa, panie kończą się przebierać i w końcu cała kilkunastoosobowa rodzina spokojnie siada do stołu. Nagle psy zaczynają potwornie szczekać i po chwili do sali jadalnej wchodzi około 30-letni mężczyzna. Mężczyzna uśmiecha się szeroko i przedstawia się jako Józef Mucha Michalski. Spokojnym głosem, z pistoletem w dłoni zapewnia podrywających się od stołu mężczyzn, że pod okiem jego i jego dwunastu ludzi nikomu nic złego się nie stanie, oczywiście pod warunkiem oddania wszystkich pieniędzy, biżuterii i cennych przedmiotów – opowiada Katarzyna Cygler.

Czy Józef Mucha Michalski spełnił swoją obietnicę? Jak opisuje jeden z jego napadów Melchior Wańkowicz? Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 8.10.2019
Godzina emisji: 9.50

kr/mk

Czytaj także

Trójkowy detektyw na tropie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 12:00
Audycja "Trójkowy detektyw" to kryminały, przestępstwa, zbrodnie, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynoszą książki, filmy, seriale, ale i prawdziwe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska mafia w USA. Jak to się zaczęło i czym się skończyło?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 09:52
Wojna to dla zorganizowanego świata przestępczego nowe możliwości. Ustroje totalitarne nie są tym, co włoska mafia lubi najbardziej. Z kolei mafia dla państw totalitarnych jest konkurencją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w Wojsku Polskim

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 10:00
– O niepodległość Polski walczyły w mundurach także kobiety – podkreśla Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń