X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krystyna Mazurówna: życie jest zabawą, ale na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 09:00
"Mam krwawy temperament, żelazną wolę i zły charakter. Wprost nie do wytrzymania dla normalnego chłopa". Tak o sobie mówi ktoś , kto sprzedawał bilety na stacji metra, handlował sukienkami i biżuterią. Był majstrem na budowie, a w wolnych chwilach uczył tańca w przedszkolu…
Audio
  • Rozmowa z Krystyną Mazurówną (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Krystyna Mazurówna i Katarzya Stoparczyk
Krystyna Mazurówna i Katarzya Stoparczyk Foto: Renata Szewczak/Polskie Radio

Co jeszcze? Prowadził bufet w Casino de Paris, gdzie wcześniej był solistą. A właściwie solistką, ponieważ gościem audycji będzie tancerka, choreografka, Krystyna Mazurówna.

– Moje dzieciństwo było okropne, przypadło na czas wojny. Pamiętam strach. Kiedy rozlegał się alarm, trzeba było zbiec do piwnicy i ukrywać się. Oczywiście nie wiedziałam, co to jest wojna, nie wiedziałam, dlaczego się ukrywamy. Moi rodzice rozeszli się bardzo wcześnie. Jedno poszło w lewo, drugie w prawo i zostałam sama. Mieszkałam trochę w hotelu, trochę u cioci, u koleżanki. Miałam wtedy 12 lat. Wtedy poczułam odpowiedzialność za swoje wyniki w nauce, za swój taniec. Postanowiłam być kujonem i tańczyć do upadłego. Zaczęłam swoje życie jako tancerka i trwało to pół wieku, a później byłam tak ciekawa innych zawodów, że miałam ich 35, ale jeszcze nie skończyłam – opowiada rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk.

Jaki kolor ma dusza Krystyna Mazurówny? Jaka była najodważniejsza decyzja, którą podjęła w swoim życiu?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Krystyna Mazurówna (tancerka, choreografka)
Data emisji: 28.12.2019
Godzina emisji: 8.09

Czytaj także

Davina Reeves-Ciara: dopiero gdy urodziłam, poczułam się kimś

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 09:00
Jeszcze niedawno nosiła na swojej głowie koronę Miss Nowego Jorku. Jeszcze nie tak dawno można było ją spotkać na prestiżowych nowojorskich wybiegach mody. Zostawiła to światowe życie, by zamieszkać w niewielkiej dolnośląskiej wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Piechniczek: życie jest grą, świat boiskiem, a Bóg sędzią

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 09:00
– Wychowały mnie mama i babcia, byłem ich oczkiem w głowie, ale mnie nie rozpieszczały. To był rygor domu przestrzegającego dwie kamienne tablice – wspomina Antoni Piechniczek w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: jestem gotowa na wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 09:00
Janusz Głowacki powiedział tak: "Ona jest kobietą brzydko-ładną". Jak zareagowała? Szczerze się roześmiała i podziękowała: "Wie pan, dla aktorki to właściwie spory komplement".
rozwiń zwiń