X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jerzy Pilch: pewnymi partiami tego świata da się zachwycać

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
– To wyjątkowa sytuacja, ponieważ do swojego królestwa zaprosił mnie Jerzy Pilch. Tak więc tym razem audycja zrealizowana była w domu pisarza – mówi Katarzyna Stoparczyk.
Audio
  • W świecie Jerzego Pilcha (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy Pilch
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy PilchFoto: W. Szala

"Wszystko jedno, czy się ma przed sobą sto lat, rok czy tydzień, zawsze ma się przed sobą wszystko". To słowa człowieka, którego "wszystko" zaczęło się od wspaniałej, potężnej biblioteki jego ojca. Zajmowała całą ścianę i kształtowała dziecko, które po latach trzymało w dłoni swoją statuetkę Nagrody Literackiej Nike. Nagród było znacznie więcej, tak jak i ludzi, którzy ostrzyli słuch, by móc wychwycić najbardziej subtelne, wysmakowane, błyskotliwe niuanse jego literackich opowieści.

– Osobiście, jestem zadowolony ze swojej postawy, ale staram się, by nie było to za bardzo. Ludzie za bardzo zadowoleni trochę mnie odstręczali, bo zawsze wydawało mi się, że są oni w jakiś sposób zadowoleni, bo są lepsi. Literatura źle znosi takie porównania – mówi Jerzy Pilch.

Ile, zdaniem gościa Katarzyny Stoparczyk, jest w nim z kobiety? Jak wpływa to na jego twórczość? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Pilch (pisarz, publicysta, felietonista, dramaturg i scenarzysta filmowy, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, nagrody Paszport "Polityki" i Nagrody Literackiej "Nike")
Data emisji: 26.10.2019
Godzina emisji: 8.11
Data powtórki: 30.05.2020
Godzina powtórki: 14.07

ml/gs

Czytaj także

Andrzej Seweryn: przeszłość jest twórcza

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 09:00
Ten człowiek sam o sobie mówi tak: "Stworzył mnie rok 1968. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Moje życie zaczęło pędzić. Właśnie wtedy, na murku przy Teatrze Narodowym!". Gościem Katarzyny Stoparczyk w tym wydaniu audycji był aktor teatralny i filmowy, a także dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Andrzej Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norman Davies: historyk zawsze jest częścią własnej historii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 09:00
– Kosmos nie jest dla mnie ciekawy, bo nie ma tam ludzi, jest pusty. Planeta Ziemia mi wystarczy – przyznaje polsko-brytyjski historyk, Norman Davies, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Eichelberger: ważne, by widzieć to, na co się patrzy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 09:00
To człowiek, który mierzy się z najtrudniejszymi sprawami tego świata. Bo psychika ludzka i duchowość wymykają się prostym regułom.
rozwiń zwiń