X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Emilia Krakowska: interesuje mnie tylko sztuka

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 09:00
"Trzeba wciąż oddalać od siebie złe rzeczy, które i tak do nas przyjdą, bo to jest nieuchronne. Jeśli tego nie zrobimy, to nie poznamy smaku życia…"
Audio
  • Emilia Krakowska gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7)
Emilia Krakowska i Katarzyna Stoparczyk w Trójkowym studiu
Emilia Krakowska i Katarzyna Stoparczyk w Trójkowym studiuFoto: E. Redel

Autorka tych słów pierwsze imię dostała na cześć hrabianki walczącej w powstaniu listopadowym, Emilii Plater. Drugie, na pamiątkę Urszulki Kochanowskiej. Później, w szkole, mówili do niej Milucha, Berta, Kicha, Gizia. Jednak wszyscy byli zgodni co do tego, że jest dziewczyną fechtowną, czyli pyskatą. Obdarzoną urokiem osobistym, talentem i bardzo dobrym gustem.

– Interesuje mnie tylko sztuka. Rodzina, najbliżsi, przyjaciele – to tez jest sztuka. Ja również jestem takim dziełem sztuki. Ciągano mnie od urodzenia do filharmonii. Ciotki mówiły jej: "zwariowałaś". A ja jestem jej bardzo wdzięczna, bo kiedy jest mi źle, to idę właśnie do filharmonii – mówi Emilia Krakowska.

Dlaczego gość Katarzyny Stoparczyk nosi panieńskie nazwisko swojej mamy? Komu obiecała, że uczyni je sławnym? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Emilia Krakowska (aktorka filmowa, estradowa i teatralna)
Data emisji: 28.09.2019
Godzina emisji: 8.10

Czytaj także

Stanisław Brudny: cały czas jestem happy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:18
– Wie pani? Ja to teraz cały czas spędzam życie w zadowoleniu… Mogę spotykać ludzi, którzy są prawdziwi. Tak więc, cały czas jestem happy! – powiedział do słuchawki ktoś, kto od lat jest uznawany za skarb radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Krauze: chcę żyć normalnie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 09:00
– Nie staram się przeskakiwać siebie. Robię to, co jest w zasięgu, co jest możliwe do zrobienia. Dobrze do zrobienia – mówi w audycji "Myślidziecka 3/5/7" Zygmunt Krauze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Gogolewski o wadze szacunku i pamięci

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 09:00
– Tęsknię za tym, żeby dziś nie zrywać z przeszłością. To jest bardzo ważne, żeby w salach sejmowych, w szkołach były takie słowa Norwida, że "przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej"… Jeżeli się nie traktuje tego poważnie, jeżeli się nie przeanalizuje tego, to lecimy w przepaść – mówił Ignacy Gogolewski.
rozwiń zwiń