X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Eustachy Rylski: najczęściej śmieję się z samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 14:00
– Uważam, że jeśli spojrzeć na mnie z boku, to okazuje się, że dość zabawny ze mnie człowiek – ocenia pisarz.
Eustachy Rylski iKatarzyna Stoparczyk
Eustachy Rylski i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak/Polskie Radio

1. IMG_4835 bonda stoparczyk 1200.JPG
Katarzyna Bonda: jestem uzależniona od pisania

W audycji usłyszeliśmy m.in. utwór "Kałakolczik" ("Dzwoneczek") Czesława Niemena, jeden z najważniejszych dla gościa programu "Myślidziecka 3/5/7". Jak przyznał Eustachy Rylski, wszystkie piosenki tego artysty go wzruszają, ale ten utwór szczególnie. – Wbrew pozorom łatwo się wzruszam. Wpadam wtedy w taki bardzo nostalgiczny i sentymentalny nastrój, który lubię – deklaruje.


Posłuchaj
48:23 2019_03_02 08_09_02_PR3_Myslidziecka_357.mp3 Eustachy Rylski o pisarstwie, wyborach duchowych i życiowych przyjemnościach (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)

 

Sposób jego myślenia jest intrygujący, wręcz rewolucyjny. Wierzy w smutek i nostalgię. Uważa, że to pesymiści są ciekawsi, a tych, którzy deklarują, że są szczęśliwi, ma za idiotów. Dlaczego? Ponieważ boli go zło tego świata, umierające z głodu dzieci, krzywdzone w rzeźniach zwierzęta czy masowo wycinane lasy. Ale do swoich bolesnych obserwacji dokłada też zachwyt literaturą Iwaszkiewicza, uwielbienie świata przyrody i muzykę Mozarta czy Szostakowicza. 


stoparczyk ferency 1200.JPG
Adam Ferency: wchodząc na scenę ląduję w pięknym świecie

W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk autor "Stankiewicza", "Warunku", "Wyspy", "Szarej Lotki", "Obok Julii" i "Blasku" opowiadał również o tym, który z jego bohaterów literackich go zaskoczył oraz jak poznaje "ludzi bez duszy". 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Eustachy Rylski (pisarz)
Data i godzina emisji: 1.03.2019, 8.09
Data i godzina powtórki: 1.08.2020, 13.07

gs/abi

Czytaj także

Jolanta Fraszyńska: zawsze będę walczyć o prawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 09:15
Mama mówiła do niej tak: "dobrze, że jesteś taka cholera, bo sobie poradzisz". Dzisiaj nie tylko radzi sobie z sobą samą, ale pomaga tym, którzy poradzić sobie ze sobą nie potrafią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Budzisz-Krzyżanowska: młodości nabiera się z wiekiem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:00
– Młodość to stan ducha. Lubię rozmowy, które zmuszają mnie do aktywności myślowej – mówi gość audycji "Myślidziecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: nie jestem ryzykantem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:00
– Skutki podjętej przeze mnie decyzji dotyczą nie tylko mnie, ale i bliskich mi osób. Muszę myśleć nie o sobie i nie za siebie. Muszę myśleć szerszą perspektywą – przyznaje aktor, świadom konsekwencji lekkomyślnych decyzji. W dzieciństwie swoją beztroskę przypłacił… złamanym w dwóch miejscach kręgosłupem. 
rozwiń zwiń