X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"100 książek na stulecie niepodległości". Jakich dzieł zabrakło na liście?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 11:00
 – Ta lista to kanon, chociaż można się z nim nie zgodzić, zastanawiać się czemu, ktoś się tam nie znalazł – mówi Marcin Kube z "Rzeczpospolitej". 
Audio
  • "100 książek na stulecie niepodległości". Jak powstawała lista? (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

– O tym, czy książka znalazła się na liście czy nie, stanowiła wspólna zgoda, to, jak często powtarzały się tytuły. Zastanawiające jest to, że najmniej książek jest z czasu po 1989 roku – przyznaje gość Mariusza Cieślika.  Zdaniem Hirek Wrona podobne zjawisko zachodzi w muzyce. – Dużo łatwiej jest ocenić muzyków, zespoły, które zakończyły działalność 50 lat temu, bo wiadomo, jaki miały wpływ – dodaje prowadzący "Do południa". 

Już w najbliższą sobotę, 22 września w dodatku "Plus Minus" w "Rzeczpospolitej" ukażą się informacje o książkach, na które można głosować w ramach Trójkowej akcji "100 książek na stulecie niepodległości"Wybrane pozycje są prezentowane na antenie Programu 3 Polskiego Radia codziennie – od poniedziałku do czwartku – aż do 11 listopada. Omówienia pojawią się w porannych i popołudniowych wydaniach "Zapraszamy do Trójki" oraz w paśmie "Do południa". Najważniejsze jest jednak głosowanie słuchaczy, w którym można wziąźć udział na stronie 100ksiazek.polskieradio.pl. Tam również znajdą Państwo wszystkie tytuły i ich prezentacje. 

Jakich książek zabrakło na liście według Marcina Kube z "Rzeczpospolitej"? Która z wybranych przez ekspertów jest dla niego najcenniejsza? A jaka jest ulubiona książka Hirka Wrony? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 


100 książek na stulecie niepodłegości 100 książek na stulecie niepodłegości

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury 
Prowadzi: Mariusz Cieślik 
Gość: Marcin Kube ("Rzeczpospolitej")
Data emisji: 19.09.2018
Godzina emisji: 10.19

kcz/gs