X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świnia z twarzą Stalina". Zapomniani Polacy znad Berezyny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 14:00
– Florian Czarnyszewicz, zapomniany niestety polski prozaik, napisał w 1942 roku książkę "Nadberezyńcy", w której poruszał temat ludzi mieszkających na wschodnich rubieżach powojennej Polski i ich rozczarowania ówczesną sytuacją. Tą samą tematyką zajął się w "Świni z twarzą Stalina" Bogusław Chrabota – mówi Mariusz Cieślik.
Audio
  • "Świnia z twarzą Stalina". Zapomniani Polacy z nad Berezyny (Przodownicy lektury/Trójka)
Warszawa, 20.10.2017. Redaktor naczelny Rzeczpospolitej Bogusław Chrabota podczas debaty redaktorów naczelnych Prawda w mediach,
Warszawa, 20.10.2017. Redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota podczas debaty redaktorów naczelnych "Prawda w mediach",Foto: Marcin Obara/PAP

"Świnia z twarzą Stalina" Bogusława Chraboty/mat. prasowe "Świnia z twarzą Stalina" Bogusława Chraboty/mat. prasowe

"Świnia z twarzą Stalina" to reportaż, esej i nowela w jednym. Autor niejako kontynuuje historię losów nadberezeńczyków. – Byli oni głównymi ofiarami czystek stalinowskich lat 30., później niemieckich. Część jednak przeżyła i losy tych ludzi oraz ich potomków są tematem opowieści Bogusława Chraboty – dodaje Mariusz Cieślik.

Czemu nadbereńczycy mieli żal do Polski? Jak wyglądały późniejsze losy ludzi dotkniętych przez dwa totalitaryzmy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
13.12.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

"Jak zawsze". Tragikomedia Zygmunta Miłoszewskiego o miłości i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 13:00
Czy gdyby dać komuś możliwość powrotu do pewnego punktu w swoim życiu, to przeżyłby je inaczej? A co gdyby taką samą możliwość dostał cały naród? Na oba te pytania postanowił odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Zygmunt Miłoszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmierzch romantycznych alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:00
Niegdyś alkoholicy należeli do najczęściej spotykanych bohaterów polskiej prozy. Opisywali ich Marek Hłasko, Stanisław Grochowiak czy Jerzy Pilch. Dziś, do tego nieco zapomnianego, ale wciąż trudnego tematu wrócił Paweł Mossakowski.
rozwiń zwiń