X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmierzch romantycznych alkoholików

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:00
Niegdyś alkoholicy należeli do najczęściej spotykanych bohaterów polskiej prozy. Opisywali ich Marek Hłasko, Stanisław Grochowiak czy Jerzy Pilch. Dziś, do tego nieco zapomnianego, ale wciąż trudnego tematu wrócił Paweł Mossakowski.
Audio
  • Zmierzch romantycznych alkoholików (Przodownicy lektury/Trójka)
Paweł Mossakowski
Paweł MossakowskiFoto: mat. prasowe

– Wydaje mi się, że ten temat nie zniknął. Sam niedawno czytałem powieść "Masakra" Krzysztofa Vargi, gdzie narratorem jest właśnie alkoholik – zauważa Paweł Mossakowski.

Można powiedzieć, że był w polskiej literaturze okres "romantycznych alkoholików". Autor książki "Szkło/Człowiek honoru" nie uważa, żeby jego bohater należał do tej grupy. – On pije, bo pije. Zawód miłosny i rozczarowanie przyjaciółmi nie są jedynymi powodami jego nałogu. Zadecydowała raczej cała kumulacja przyczyn – opowiada pisarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Paweł Mossakowski (pisarz)
Data emisji:
6.12.2017
Godzina emisji: 10.12

ml/mk

Czytaj także

"Jak zawsze". Tragikomedia Zygmunta Miłoszewskiego o miłości i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 13:00
Czy gdyby dać komuś możliwość powrotu do pewnego punktu w swoim życiu, to przeżyłby je inaczej? A co gdyby taką samą możliwość dostał cały naród? Na oba te pytania postanowił odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Zygmunt Miłoszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Triumfalny powrót legendarnego wydawnictwa, czyli słów kilka o PIW

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 15:00
Powstały w 1946 roku Państwowy Instytut Wydawniczy przez dziesięciolecia dostarczał czytelnikom w Polsce dzieła rodzimej i światowej literatury. Mimo zapaści sprzed kilku lat, wydawnictwo udało się postawić na nogi.
rozwiń zwiń