X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lizusostwo nie zniknęło - nowe wydanie "Czekoladek dla Prezesa"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:33
Słynny zbiór krótkich opowiadań satyrycznych Sławomira Mrożka zyskał nową oprawę.
Audio
  • Lizusostwo nie zniknęło - nowe wydanie "Czekoladek dla Prezesa" (Czarnoksiążnik/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/Shutterstock

Okładka książki "Czekoladki dla Prezesa" Sławomira Mrożka, Oficyna Literacka Noir sur Blanc Okładka książki "Czekoladki dla Prezesa" Sławomira Mrożka, Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Głównym bohaterem opowiadań jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracownicy, jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca.

W "Czekoladkach dla Prezesa" przeczytamy o Kanceliście, który w akcie rozpaczy po tym, jak rzuciła go narzeczona, decyduje się na wyprawę w celu Uporządkowania Spraw Niezałatwionych, o próbie nawiązania kontaktu ze zmarłym Kancelistą, z którego śmiercią zniknęły wszystkie pieniądze, o zatrudnieniu emeryta, żeby udawał na cokole pomnik Mickiewicza, o tym, czy Prezes był już w Starożytności i nazywał się Prezus...

- Wiele z tego dowcipu, dotyczącego PRL-u, się zestarzało. Nie mamy już trudności z zaopatrzeniem, trudności materiałowych. Trochę absurdów technologicznych też nam zniknęło, ale lizusostwo nie zniknęło. Wiele się zmieniło od komuny, ale pewne rzeczy się nie zmieniły - podkreślił autor audycji Mateusz Matyszkowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 18.05.2018
Godzina emisji: 7.50

kk/gs

Czytaj także

"Requiem dla orłów", czyli "chłopacka" literatura na majówkę

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 08:00
– Jest to jedna z książek wydanych w ramach serii "Polskie skrzydła". Wszyscy znamy opisane przez Arkadego Fiedlera losy Dywizjonu 303, ale ten cykl przypomina, że nasi lotnicy w RAF latali również w innych – opowiada Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Osobiste życie jazzu". Historia Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 08:00
Właśnie ukazała się najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej, opowiadająca o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Siódma funkcja języka" Laurenta Bineta, czyli thriller filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:00
– Wyobraźmy sobie, że ulegamy małemu wypadkowi. Niegroźnemu, ale wymagającemu wizyty w szpitalu na serii badań. Jakie jest prawdopodobieństwo, że uznamy, że zdarzenie, które nas dotknęło, było skutkiem spisku służb francuskich, bułgarskich i sycylijskiej mafii? – pyta Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń