X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Requiem dla orłów", czyli "chłopacka" literatura na majówkę

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 08:00
– Jest to jedna z książek wydanych w ramach serii "Polskie skrzydła". Wszyscy znamy opisane przez Arkadego Fiedlera losy Dywizjonu 303, ale ten cykl przypomina, że nasi lotnicy w RAF latali również w innych – opowiada Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Losy lotników Dywizjonu 300 w książce "Requiem dla orłów" (Czarnoksiążnik/Trójka)
Fragment okładki książki Requiem dla Orłów aut. Zbigniew W. Kowalewski i Sławomir M. Kozak
Fragment okładki książki "Requiem dla Orłów" aut. Zbigniew W. Kowalewski i Sławomir M. Kozak Foto: mat. prasowe

"Requiem dla Orłów" aut. Zbigniew W. Kowalewski i Sławomir M. Kozak "Requiem dla Orłów" aut. Zbigniew W. Kowalewski i Sławomir M. Kozak

– Książka "Requiem dla orłów" opowiada o załodze samolotu Avro Lancaster, latającego w Dywizjonie 300 Ziemi Mazowieckiej RAF. Siedmiu chłopaków, m.in. praktykujący katolik, pobożny żyd, reformowany protestant, kalwinistai zadeklarowany ateista. Tam się musiało dziać, a wszystko to jest o tyle ciekawe, że załogi bombowców w Anglii nie były dobierane z przypadku, a w ramach programu "docierania" załóg – mówi Mateusz Matyszkowicz.

Na czym polegał wspomniany proces "docierania" załóg? Za co najczęściej byli karani bohaterowie "Requiem dla orłów"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 27.04.2018
Godzina emisji: 7.49

ml/mk

Czytaj także

"Polska jako Jason Bourne". Kim jesteśmy?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 10:50
- Polska w 1989 roku obudziła się, wyrzucona na brzeg historii, po okresie nieobecności. Rozejrzała się wokół i nie wiedziała, jak się nazywa. Obudziliśmy się z literaturą, ale bez zdolności do samodzielnego myślenia - mówi Dariusz Karłowicz, autor książki "Polska jako Jason Bourne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mądra książka na szczególny czas

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 12:00
– Dziś książka nieco inna niż zwykle. Lubię do studia przynosić książki, które dają nam radość, ale ponieważ dziś Wielki Piątek, przyniosłem pozycję, która przynosi radość innego rodzaju – zaczął Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń