X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak powinniśmy patrzeć dziś na Europę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:00
– Pisząc tę książkę, zadawałam sobie pytania: co stało się z Europą, gdzie ona jest, dlaczego stała się synonimem kryzysu – mówi Monika Bartoszewicz, autorka książki "Festung Europa".
Audio
  • Monika Bartoszewicz gościem Mateusza Matyszkowicza (Trójkowy chuligan literacki)
Inicjatywa Trójmorza, obejmująca 13 krajów, to szansa na rozbudowę infrastruktury na osi północ-południe w tej części Europy i wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości.
Inicjatywa Trójmorza, obejmująca 13 krajów, to szansa na rozbudowę infrastruktury na osi północ-południe w tej części Europy i wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości.Foto: pixabay

Jean Monnet powiedział kiedyś, że Europa będzie wykuwana w kryzysach i będzie stanowić sumę rozwiązań przyjętych w ich trakcie. Obecnych kryzysów w Europie jest tyle, że samo to słowo przestało robić na kimkolwiek wrażenie.

O Europie w kontekście targających nią kryzysów pisze się dużo, jednak większość publikowanych analiz jest albo dość wąska i ogranicza się do wybranej płaszczyzny czy rodzaju zjawisk, albo też jest na tyle deskryptywna, że pomimo tego, iż jest w stanie powiedzieć, co się dzieje na kontynencie, nie potrafi wyjaśnić zachodzących procesów.

"Festung Europa" stawia pytania o przyczyny, oraz – co ważniejsze – wyjaśnia, jak poszczególne elementy tego wielowątkowego kryzysu europejskiego mają się do siebie czy na siebie wzajemnie wpływają. Wśród poruszanych problemów znajdują się migracja, terroryzm, kryzys demokracji reprezentatywnej, atrofia projektu unijnego, totalitaryzm nowych ideologii oraz radykalizacja postaw społecznych.

Gdzie przesunął się "punkt ciężkości" Unii Europejskiej? Jaki kierunek w polityce zagranicznej powinna obrać Wspólnota? Co może być siłą napędową Europy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, której gościem była autorka "Festung Europa" 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Monika Bartoszewicz (autorka książki "Festung Europa")
Data emisji: 16.03.2019
Godzina emisji: 14.46

mat. prasowe/mk