X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cykl Michała Gołkowskiego, czyli prawda o człowieku ukryta w alternatywnej wersji historii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:05
– Każdy z nas żyje z maską na twarzy. Dowolny konflikt, taki jak chociażby wojna, jest jak kontrast wpuszczony w żyły podczas badania na obecność raka. W momencie, gdy w organizmie jest cokolwiek nie tak, kontrast zbiera się w takim miejscu i widać to na prześwietleniu – mówi Michał Gołkowski, autor właśnie wydanej powieści "Stalowe szczury. Otto". 
Audio
  • Jak nieistotne, wydawałoby się, wydarzenia mogłyby zmienić bieg historii? Michał Gołkowski o swoim cyklu "Stalowe szczury" (Trójkowy chuligan literacki)
Stalowe szczury. Otto
"Stalowe szczury. Otto"Foto: materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów

Michał Gołkowski, Wydawnictwo Fabryka Słów/materiały prasowe Michał Gołkowski, Wydawnictwo Fabryka Słów/materiały prasowe

– Moje podejście do I wojny światowej czy też do Wielkiej Wojny, jak nazywali ją jej współcześni, jest nieco przewrotne, ponieważ moja wersja jest może nie alternatywna, ale nie do końca kanoniczna – przyznaje gość Mateusza Matyszkowicza. Co to znaczy? – Wojna trwa dalej, technologia idzie dalej, degradacja społeczeństwa i ludzi idzie dalej. Natomiast założeniem było to, żeby mój czytelnik nie widział, gdzie się kończą twarde fakty, a gdzie zaczyna się mój wymysł. Ta wojna jest wojną inną, wojną przedłużoną wyłącznie po to, żebym nie musiał tak naprawdę być ograniczony faktami historycznymi – przyznaje autor "Stalowych szczurów". 

Jak rozrastała się historia opisana w kolejnych tomach "Stalowych szczurów"? Jakie "rodzynki" przygotował dla swoich czytelników Michał Gołkowski w najnowszym tomie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Michał Gołkowski
Data emisji: 23.02.2019
Godzina emisji: 14.44 

gs/mk

materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów

gs/kul

Czytaj także

Łukasz Garbal: Jan Józef Lipski to wielki, pozytywny wzór

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 15:12
Lipski to legenda opozycji w PRL. Powstaniec warszawski, już od 1945 roku łącznik środowisk opozycyjnych, współzałożyciel KOR. Wybitny badacz literatury i krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ałbena Grabowska: to historia ludzi, którzy chcieliby żyć normalnie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:00
Czytając powieść Ałbeny Grabowskiej przenosimy się w czasie – spoglądamy na życie pokolenia naszych babć i dziadków, a w kolejnym tomie – nas samych i naszych rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodzanice", czyli kryminał w mikrospołeczności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:12
– Mała społeczność to idealne miejsce na kryminał. Wszyscy się znają, emocje buzują i to stwarza pole do tworzenia różnrakich relacji między postaciami – mówi Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń