X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Wierzbicki: jak wyobrazić sobie Boga?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 18:00
Gościem Mateusza Matyszkowicza był Piotr Wierzbicki, autor książek poświęconych Chopinowi i Bachowi, a także świeżo wydanego eseju "Agnostyk i jego Bóg".
Audio
  • Jak metafizyka łączy się z muzyką? (Trójkowy chuligan literacki)
Piotr Wierzbicki
Piotr WierzbickiFoto: Szymon Pulcyn/PAP

W eseju Piotr Wierzbicki stara się prześledzić drogę, która wiedzie od metafizyki do muzyki albo od muzyki do metafizyki. Oba te słowa były bliskie starożytnym Grekom i dzięki nim weszły do samego rdzenia kultury europejskiej.


Okładka eseju "Agnostyk i jego Bóg" Piotra Wierzbickiego (fot. mat. promocyjne) Okładka eseju "Agnostyk i jego Bóg" Piotra Wierzbickiego (fot. mat. promocyjne)

– Agnostyk dopuszcza możliwość istnienia Boga. Ma świadomość, że na gruncie czysto rozumowym nie da się ani potwierdzić istnienia Boga, ani mu zaprzeczyć. Nie wie on więc, ale dopuszcza taką możliwość i stara się dociec. Należy tu zadać sobie pytanie: jaki Bóg jest, jeśli jest? Jak go sobie wyobrazić? Na czym opierać takie dochodzenie prawdy? – mów gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: 
Piotr Wierzbicki (dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk muzyczny, eseista)
Data emisji: 16.06.2018
Godzina emisji: 16.09

ml/mk


Czytaj także

Wacław Holewiński: nie jest rozstrzygnięte, dlaczego te wydarzenia miały miejsce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 17:30
– Niektórzy historycy twierdzą, że 1905 rok to jest czwarte polskie powstanie. Niekoniecznie się z tym poglądem identyfikuję, natomiast był to niezwykle ważny rok w historii Polski – mówi Wacław Holewiński, autor książki "Pogrom 1905".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka Narodowa – skarbnica historii

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 17:20
Co kryją magazyny Biblioteki Narodowej? Jak przechowuje się zbiory? Co jest archiwizowane? Jak odkwasić papier? Co stanowi o wartości kulturalnej i historycznej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretny dziennik Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 17:20
Mateusz Matyszkowicz rozmawiał z prof. Włodzimierzem Boleckim o Gustawie Herlingu-Grudzińskim i jego sekretnym dzienniku, który rzuca na pisarza zupełnie inne światło. 
rozwiń zwiń