X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Widzalna Ręka" nadal pomaga

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 00:00
"Widzialna Ręka" to fenomen. To grupa na Facebooku, która powstała 11 marca br. na początku pandemii koronawirusa, zrzeszająca ludzi udzielających sobie pomocy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Liderina

Posłuchaj
51:25 2020_07_20 23_07_49_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 "Niewidzialna Ręka" i jej fenomen Czas niezwykły/Trójka)

 

Jej nazwa nawiązuje do "Niewidzialnej Ręki"  akcji prowadzonej w czasach PRL-u, w ramach której anonimowo pomagano sobie w Polsce. Osoby pomagające w ramach "Widzialnej ręki" nie robią tego jednak anonimowo. Obecnie główna grupa liczy już ponad 100 tys. osób. Równocześnie powstało też ponad 200 lokalnych grup "Widzialnej Ręki" w całej Polsce. Dzięki tej akcji ludzie zaczęli poznawać swoich najbliższych sąsiadów i zaczęły się organizować lokalne społeczności. Co ciekawe, osób oferujących bezinteresowną pomoc w ramach "Widzialnej Ręki" jest więcej od tych potrzebujących pomocy.

– Wiedziałem, że tego typu grupy powstają za granicą, szczególnie w rejonach objętych konfliktami. Grupa została założona 11 marca. To rozrosło się w ciągu paru miesięcy.  Dostałem propozycję od jednej z osób, która chciała zrobić o grupie artykuł. Po tym w ciągu dwóch dni pojawiła się informacja w "Teleexpresie", a w ciągu czterech informacja na stronie rządowej. Potem przyrost był lawinowy, jak z wirusem – wspomina pomysłodawca akcji Filip Żulewski.


W cyklu "Na wyciągnięcie ręki"  inicjatywa "SPA dla mam. Wspieramy mamy". To wsparcie organizowane przez społeczną inicjatywę "SPA dla mam. Wspieramy mamy" dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci lub dorosłych z niepełnosprawnością. Celem jest nie tylko pomoc w codziennych obowiązkach, ale też zwrócenie uwagi na potrzeby mam dzieci z niepełnosprawnościami. Umożliwienie im wytchnienia, czasu na zadbanie o siebie. Z zebranych w społecznej zbiórce funduszy mamy otrzymują np. sesje kosmetyczne. Jest też możliwość zorganizowania wsparcia w postaci konsultacji z psychoterapeutką. Latające wSPArcie mamom dzieci z niepełnosprawnością jest udzielane w Krakowie, Warszawie, Kielcach, Jaworznie i we Wrocławiu, ale też w innych miejscach w kraju.

Widzialna ręka - reportaż/Andrzej Mańkowski

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Filip Żulewski (pomysłodawca i założyciel facebookowej grupy "Widzialna ręka")
Data emisji: 20.07.2020 
Godzina emisji: 23.08

ek/kr

Czytaj także

Banki Żywności i ich pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:55
Z powodu epidemii COVID-19 coraz więcej osób pozbawionych środków do życia potrzebuje pomocy, a Banki Żywności mają jeszcze więcej pracy, niż dotychczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OD-WAGA. Jak walczyć ze stereotypami dotyczącymi otyłości i pomagać chorym?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 23:59
22 miliony Polaków ma nadwagę. Ponad 7 milionów choruje na otyłość a ponad 700 tysięcy na tzw. otyłość olbrzymią. 33 procent polskich ośmiolatków ma już nadwagę lub otyłość, to są wyniki badań robionych na długo przed pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i jego akcja letnia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 23:59
Na początku czerwca dzieci wróciły do środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD. Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z wymogami sanitarnymi, jakie wciąż obowiązują. Rozpoczęła się też akcja letnia.
rozwiń zwiń