X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zrozumieć starość

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 00:00
W ramach kampanii "Zrozumieć starość" opublikowany został "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Na czym polega jego wyjątkowość?
Audio
  • Zrozumieć i pomagać seniorom (Czas niezwykły/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Ruslan Guzov/shutterstock.com

Był specjalny kombinezon, po włożeniu którego młodzi ludzie mogli poczuć się jak seniorzy. Kombinezon testowali też nasi koledzy, np. Marcin Łukawski.

Teraz pojawił się pierwszy w Polsce "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Książka dedykowana jest osobom zainteresowanym tematem właściwej opieki i wsparcia seniorów w codziennym życiu. Publikacja jest bezpłatna. W ramach kampanii prowadzona jest też specjalna strona www.zrozumiecstarosc.pl, zawierająca m.in. informacje przydatne osobom starszym i ich opiekunom.

– Ta kampania jest tak naprawdę adresowana do nas wszystkich. Jej celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa na potrzeby i problemy najstarszych osób. Nie ma konkretnej grupy, jest ona adresowana zarówno do osób młodych, jak i do tych, którzy na co dzień pracują z seniorami. Osoby starsze otaczają nas wszystkich. Każdy ma w mniejszym lub większym stopniu kontakt z seniorami i każdy z nas seniorem kiedyś będzie – mówi Joanna Mazurkiewicz z Fundacji Zaczyn.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o kampanii społecznej na rzecz osób z epilepsją. Rozmawiamy z Alicją Anną Sztygowską, autorką fanpage'a "Co te padaki robią?" o grupie, którą prowadzi i o dążeniu do zmian stereotypów o epilepsji oraz osobach, które na nią zachorowały. Kampanię prowadzi Fundacja Neuropozytywni.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Joanna Mazurkiewicz (Fundacja Zaczyn), Maria Salamonowska (opiekunka seniorów), Alicja Anna Sztygowska (autorka fanpage'a "Co te padaki robią?")
Data emisji: 13.05.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/mk

Czytaj także

Wyjątkowy projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 00:00
Fundacja właśnie obchodzi 15. urodziny. Jej projekty i działania budzą zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej najnowszym ogólnopolskim projektem jest osada Janaszkowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń