X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
Audio
  • Czym jest akcja #Rakstar? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Noyna/Shutterstock.com

Uśmiech, radość i szczęście  pomimo nowotworu – to główny cel, który postawił sobie pomysłodawca całego przedsięwzięcia – podróżnik i reportażysta Tomasz Michniewicz. To właśnie on jako pierwszy pomógł spełnić marzenie Anety, wysyłając ją wspólnie z mężem w ekscytującą podróż do Malezji i Singapuru.

– To miała być jednorazowa akcja. Po prostu stwierdziłem, że oddam swoje bilety lotnicze komuś innemu, zorganizuję tę podróż od A do Z i pokryję jej wszystkie koszty. Był to odruch serca. Gdy informacja o tym pomyśle przetoczyła się przez różne kręgi, zaczęli do mnie dzwonić różni znajomi, którzy też chcieli pomóc innym i wprowadzić ich do swojego świata – wspomina Tomasz Michniewicz. W jaki sposób pomagają m.in. Borys Szyc, Olga Bończyk czy Joanna Moro?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym również: w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o Macieju Podymie, który dołączył do Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych Ashoki Fellows. Maciej walczy o środowisko i bioróżnorodność, ale także w wyjątkowy sposób przemienia miejskie przestrzenie.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Gość: Tomasz Michniewicz (pomysłodawca akcji #Rakstar)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 23.07

kw/ml

Czytaj także

Jak ułatwić obcowanie ze sztuką osobom niepełnosprawnym?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 00:00
W audycji rozmawialiśmy o projekcie "iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania Integracji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 00:00
W audycji mówiliśmy o działaniach Integracji, które likwidują bariery społeczne, architektoniczne i cyfrowe. Inicjatywę tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla chorych na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 00:00
3 marca zakończył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Hasło tej kampanii społecznej "Nie widać prawda" miało zwrócić uwagę na chorobę, która nie daje zewnętrznych objawów, natomiast rujnuje życie chorego w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym.
rozwiń zwiń