X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gdańsk w centrum świata poezji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 11:00
- Gdańsk chciał uhonorować ważne zjawiska poetyckie i to była geneza powstania projektu Europejski Poeta Wolności - mówi o nagrodzie Aleksandra Szymańska, dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.
Audio
  • Goście Barbary Marcinik opowiadają o nagrodzie Europejski Poeta Wolności (Europejski Klub Trójki)
Fundatorem konkursu Nagroda Literacka Europejski Poeta Wolności jest Miasto Gdańsk. Organizatorem Festiwalu jest Instytut Kultury Miejskiej
Fundatorem konkursu Nagroda Literacka Europejski Poeta Wolności jest Miasto Gdańsk. Organizatorem Festiwalu jest Instytut Kultury MiejskiejFoto: wikipedia/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported/Diego Delso

Od 17 do 19 marca Gdańsk żyje poezją. Czy to możliwe? Czy jest w ogóle czas poezji przychylny? Jaką rolę odgrywa ta sfera aktywności literackiej w innych krajach Europy? Czy książka poetycka stanowi przedmiot troski w Unii Europejskiej? Te pytania zadaliśmy w "Europejskim Klubie Trójki" w pierwszy wieczór festiwalu towarzyszącego wręczeniu Nagrody Europejski Poeta Wolności 2016 (EPW).

Europejski Poeta Wolności 2016>>>

EPW to nagroda ufundowana przez prezydenta Gdańska, wręczana jest co dwa lata. Kraje, z których poeci pochodzą, są losowane. I tak, w  tym roku na finał zostali zaproszeni poeci z: Rumunii – Ana Blandina, Macedonni – Lidija Dimkovska, Węgier – Aniko Polgar, Rosji – Siergiej Stratanowski, Włoch – Vanni Bianconi, Portugalii – Daniel Jonas  i Danii – Yahya Hassan.

***

Tytuł audycjiEuropejski Klub Trójki
Prowadzi: Barbara Marcinik
Goście: Olga Tokarczuk (pisarka), Stanisław Rosiek (historyk literatury, pisarz, wydawca), Aleksandra Szymańska (dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej), Beata Płomecka (korespondenta Polskiego Radia w Brukseli), Piotr Mielcarek (współorganizator EPW)
Data emisji: 17.03.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/fbi

 

Czytaj także

Europejski Poeta Wolności 2016

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 14:55
W 2008 roku prezydent Gdańska ustanowił nagrodę: Europejski Poeta Wolności. Nagroda przyznawana jest co dwa lata, od 2013 roku – naprzemiennie z festiwalem "Odnalezione w tłumaczeniu". Od ubiegłego roku podczas trwania tego festiwalu wręczana jest Nagroda im. Boya – Żeleńskiego dla autora przekładu (nie tylko poezji).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W-arte! Romy Gąsiorowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 19:54
Prawobrzeżna Warszawa od końca ubiegłego wieku inspiruje nie tylko developerów, także menadżerów i artystów. Niezniszczona podczas wojny, niszczała potem przez kilkadziesiąt lat, stanowiąc margines lewobrzeżnej - podnoszącej się z ruin. Życie kulturalne "nie zapuszczało się" raczej w głąb Pragi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Talenty Trójki" już po raz siódmy!

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 12:45
- Kiedy zaczynaliśmy, wszystko wydawało nam się dość nierealne. Bo takie konkursy obarczone są dość dużym niebezpieczeństwem - mówiła Agnieszka Obszańska, jedna z organizatorek konkursu "Talenty Trójki". A jednak!
rozwiń zwiń