X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Profil zaufany – jak go założyć

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 19:11
O profilu zaufanym – jak go założyć i wykorzystywać, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.
Audio
  • Profil zaufany - do czego służy i jak go założyć, tłumaczy w radiowej Trójce Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji./Arkadiusz Ekiert/.
Już ponad trzy miliony Polaków korzysta z profilu zaufanego.
Już ponad trzy miliony Polaków korzysta z profilu zaufanego.Foto: pixabay

 − Już trzy miliony Polaków korzysta z profilu zaufanego, czyli narzędzia, który otwiera przed nami świat on-line – tłumaczył gość radiowej Trójki.

I dodaje, że to narzędzie pozwala z jednej strony na logowanie do różnych systemów administracji publicznej – takich jak np. internetowo konto pacjenta, a także na składanie drogą elektroniczną różnych dokumentów i podpisów.

Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne i są dwa sposoby na jego założenie.

Prostszy – poprzez system transakcyjny banku. Wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego swojego banku i jeśli ten stwarza nam możliwość utworzenia profilu zaufanego, wypełniamy odpowiednie rubryki.

A jeśli nasz bank nie daje nam takiej możliwości, to należy wypełnić formularz, udać się do jednego z wielu punktów potwierdzających naszą tożsamość.

Trzeba też zauważyć, że w przestrzeni wirtualnej funkcjonuje również podpis elektroniczny, który każdy może na zasadzie komercyjnej kupić.

W przypadku profilu zaufanego, mamy też do czynienia z funkcją podpisu, i to w dodatku darmową.

Jak zauważa gość radiowej Trójki, tę funkcję profilu zaufanego wykorzystują bardzo często przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Arkadiusz Ekiert, jk