X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Najdalsze rubieże Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 09:11
W tym wydaniu audycji Paweł Drozd i jego gość zabrał nas na wyprawę do miejsca, gdzie kończy się mapa, a drogi w swój żywot mają wpisaną tymczasowość.
Audio
  • Jak wygląda świat na końcu mapy? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Norylsk
Norylsk Foto: shutterstock.com/ Andrei Stepanov

Okładka książki "Donikąd" Okładka książki "Donikąd"

Na początku była mapa. Jej kolory, linie, wzory intrygowały i nęciły. Można było przez nią patrzeć jak przez okno, zobaczyć daleki świat. Czytać ją jak najwspanialszą przygodową książkę. Potem były podróże wyobrażone, wytyczanie nowych szlaków długopisem w atlasie. W końcu Michał Milczarek spakował plecak i wyruszył w drogę.

"Donikąd" to opowieść o wyprawach na końce świata: Kamczatkę, Kołymę, do Workuty, Ewenkii, Norylska. To zapiski z miejsc, w których byt graniczy z nicością. To obsesyjna wędrówka na wschód przez śnieg, kości i pustą przestrzeń w poszukiwaniu kresu mapy i kresu rzeczywistości.

– Norylsk to nie jest miasto, które się rozpada. Tam wciąż mieszka ponad 100 tysięcy osób. Działają tam dwie ogromne huty. Aczkolwiek jest ono zanurzone w pewną potworność. To miasto jest położone za kołem polarnym, gdzie nie ma wcale drzew. Widać rury, które ciężko jest zakopać – mówi autor książki "Donikąd" Michał Milczarek. 

Jakie miejsca zobaczył jeszcze Michał Milczarek? Które z nich zrobiły na nim największe wrażenie? Zapraszamy do wysłuchania do dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • Dlaczego Milwaukee w 2020 roku będzie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie?
  • Kto wstydzi się latać samolotem?

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Michał Milczarek (autor książki "Donikąd"), Janusz Mizerny (Green Project)
Data emisji: 27.10.2019
Godzina emisji: 8.06

kw/ac

Czytaj także

Podzielona Etiopia na fotografiach Aidy Muluneh

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 09:00
– Trzeba pamiętać, że Etiopia to bardzo ważne i zróżnicowane miejsce na mapie świata – mówi Aida Muluneh, etiopska artystka fotograf i filmowiec. W swoich pracach opowiada o Afryce, wbrew jednostronnej narracji, która dominuje nasze spojrzenie na Czarny Kontynent. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między teraźniejszością a przyszłością

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 09:00
Dr Jakub Urbański, biolog, jeden z największych propagatorów diety na bazie owadów w Europie opowie o przyszłości jedzenia na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barwy japońskiego nacjonalizmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 09:12
Jedna z czołowych tenisistek świata, Naomi Osaka, zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa. Teraz jest wyłącznie obywatelką Japonii.
rozwiń zwiń