X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

W podróży do Hiszpanii, Szkocji i przez Atlantyk

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 16:00
- Jest taka mała mieścinka, w której pewien jegomość przebiera się za diabła i skacze nad niemowlakiem. Ten proceder ma dać dziecku szczęście w dorosłym życiu - o niezwykłości Hiszpani opowiada w Trójce dyplomata Maciej Bernatowicz.
Audio
  • W podróży do Hiszpanii, Szkocji i przez Atlantyk (Świat z lotu drozda/Trójka)
Ulice Madrytu
Ulice MadrytuFoto: Pixabay.com/Public Domain/Falco

Hiszpania to kraj niezwykle złożony. Zdaniem gościa audycji, pełen otwartych i pozytywnych ludzi. Pomimo kryzysu gospodarczego, który wstrząsnął państwem i jego mieszkańcami, nadal słynie z fiest. Choćby z tej, podczas której nosi się w otwartych trumnach żywych ludzi, którzy otarli się o śmierć. Ten rytuał stanowi wyraz wdzięczności.

Hiszpania to również jeden z europejskich liderów w zakresie analfabetyzmu. Aż 730 tysięcy osób nie potrafi tu pisać i czytać. Być może jest to jeden z powodów, dla których hymn kraju pozbawiony jest tekstu.

Na naszej antenie Maciej Bernatowicz mówi o tym, co się zmieniło w głowach Hiszpanów po kryzysie, o wielkim bezrobociu, z jakim mierzą się młodzi obywatele, o spadku narodzin, o coraz rzadziej celebrowanych siestach i Gibraltarze…

W audycji rozmawiamy również o wyprawie Aleksandra Doby przez Atlantyk. Kajakarz wyprawowy Piotr Chmieliński opowiada o tym, w jaki sposób została usunięta awaria steru w kajaku i kto ruszył z pomocą Aleksandrowi Dobie.

Na koniec długodystansowy piechur Rafał Bauer dzieli się wrażeniami ze szkockiego Cape Wrath Trail, jednego z najtrudniejszych pieszych szlaków na Starym Kontynencie. - Samotne podróżowanie nie jest najłatwiejsze. Dlatego śpiewam, nucę i mówię do siebie - między innymi takie sposoby na trudy podróżowania znalazł gość Pawła Drozda.


Szkocki szlak Cape Wrath Trail, fot. Rafał Bauer Szkocki szlak Cape Wrath Trail, fot. Rafał Bauer

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Maciej Bernatowicz (dyplomata, autor książki "Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko"), Piotr Chmieliński (kajakarz wyprawowy), Rafał Bauer (długodystansowy piechur)
Data emisji: 4.07.2017
Godzina emisji: 15.08

czaj/iwo

Czytaj także

Tragiczne wyprawy sprzed lat. Kto rozwiąże zagadki?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 17:50
- Ta historia była dla mnie fascynująca, ale nie przypuszczałam, że zajmie całe moje życie - mówi Bea Uusma, szwedzka pisarka, autorka książki pt. "Ekspedycja. Historia mojej miłości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia utkana z dramatów. Tragiczny los aborygeńskich osad

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 17:00
O tym jak powstały aborygeńskie osady wokół ogromnych australijskich farm, z których największa jest wielkości Belgii, opowiadał Marek Tomalik, autor książki "U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy"
rozwiń zwiń