X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bhutan, czyli państwo ludzi szczęśliwych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 16:14
Czy istnieje państwo ludzi szczęśliwych? Ci, którzy słyszeli o Bhutanie, powiedzą, że tak. O tym kraju opowiedział nam Bartek Sabela.
Audio
  • Opowieść o współczesnym Bhutanie (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Bartek Sabela wrócił z podróży po Butanie, skąd przywiózł wiele interesujących zdjęć
Bartek Sabela wrócił z podróży po Butanie, skąd przywiózł wiele interesujących zdjęćFoto: Bartek Sabela/Renata Koper

Przecież to w Bhutanie właśnie król i królowa oraz rząd z premierem na czele starają się pomnażać Szczęście Krajowe Brutto, w opozycji do Produktu Krajowego Brutto. To tu ludzie żyją skromnie, lecz harmonijnie, w zgodzie z buddyjskimi wierzeniami, które nie zmieniły się od wieków. To tu rozkwita bujna przyroda, a w tle widać ośnieżone szczyty Himalajów Wysokich. Tyle przypuszczeń, a jak jest w praktyce? Bhutan zmienia się intensywnie od lat 70. ubiegłego wieku.

- Dopiero w 1999 roku została tam wprowadzona telewizja i telefonia komórkowa. Bardzo popularnym ostatnio programem była bhutańska wersja "Idola". Oglądają to całe rodziny - opowiada dziennikarz Bartek Sabela, który niedawno odwiedził Bhutan.

W audycji Paweł Drozd rozmawiał także z Claire Dunn, Australijką, która wzięła udział w unikalnym szkoleniu. Na rok wyprowadziła się z dużego miasta, by zamieszkać w buszu. Tam, zdana na siebie, poznawała tajniki rozniecania ognia, budowy szałasu czy zdobywania jedzenia bezpośrednio z lasu. Swoje doświadczenia opisała w książce "365 dni bez zapałek". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Bartek Sabela (dziennikarz), Claire Dunn (podróżniczka, pisarka)
Data emisji: 13.09.2016
Godzina emisji: 15.07

mp/fbi

Czytaj także

Ekstremalna wyprawa po rekord świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 11:25
W marcu padł nietypowy rekord świata związany z alpinizmem i nurkowaniem jednocześnie. Marcel Korkuś - polski płetwonurek - wraz ze swoim zespołem postanowił pobić rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fascynujące podróże blisko domu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 12:01
- Jestem antytezą podróżnika - opowiada Pawłowi Drozdowi Łukasz Długowski, dziennikarz, pisarz, autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście" i... podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska od nietypowej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:46
Jak smakuje lód z ekwadorskiego lodowca? Dlaczego problem braku wody pitnej łączy Peru, Ekwador i Kolumbię? Dlaczego kauczuk i złoto stają się przekleństwem Peru?
rozwiń zwiń