X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zespół Aspergera i szkoła

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 00:00
W dniach 28-29 września w Warsaw Plaza Hotel w stolicy odbędzie się 5. Konferencja dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Temat tegorocznej edycji to "Szkoła z Zespołem Aspergera". O wydarzeniu opowiedzieli nam współorganizatorzy i prelegenci konferencji, a jednocześnie rodzice dzieci z tym zaburzeniem, Izabela Hnidziuk-Machnica i Marcin Polkowski.
Audio
  • Jak przygotować "Asa" do funkcjonowania w szkole? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/EPhotographee.eu

– Konferencja cieszy się dużym powodzeniem przede wszystkim dlatego, że jest organizowana przez rodziców dla rodziców. Ale nie zamykamy się na całą resztę. Będą też nauczyciele i specjaliści, co nas bardzo cieszy. W tym roku będziemy dużo mówić o depresji i o lęku. Konferencja pod tytułem "Szkoła z Zespołem Aspergera" prawdopodobnie będzie wydarzeniem cyklicznym – mówiła Izabela Hnidziuk-Machnica.

– Grupa wsparcia jest bardzo ważna, bo często nie dostajemy wsparcia od własnej rodziny i wtedy okazuje się, że otrzymujemy je od osób, które mają podobnie. Szkoła jest takim elementem, któremu trzeba podporządkować całą rodzinę. Są tam narzucone godziny, są nauczyciele, którzy mają określone wymagania, są oceny z zachowania i przedmioty, których trzeba się uczyć, czy chce się tego, czy nie. Dla mojego syna najtrudniejsze było takie ślepe posłuszeństwo. Nadal jest wielu pedagogów, którzy są odporni na wiedzę na temat różnych niepełnosprawności dzieci i podchodzą przemocowo na zasadzie "tak ma być". A dzieci z zespołem Aspergera są bardzo logiczne i większość rzeczy trzeba im wyjaśnić. Jeżeli to zostanie takiemu dziecku wytłumaczone, współpraca z nim będzie zupełnie inna – podkreślał Marcin Polkowski.

Gościem audycji był również Rafał Motriuk – dziennikarz naukowy Polskiego Radia i autor książki "Autystyczny syn. Zdesperowany tata".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Izabela Hnidziuk-Machnica i Marcin Polkowski (współorganizatorzy i prelegenci 5. Konferencji dla rodziców dzieci z zespołem Aspergera, rodzice dzieci z zespołem Aspergera), Rafał Motriuk (dziennikarz naukowy Polskiego Radia, autor książki "Autystyczny syn. Zdesperowany tata")
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 23.14

kr/ml


Czytaj także

Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:00
Jak żyje się rodzinie, w której jedno z dzieci cierpi na zespół Aspergera? Gościem Katarzyny Pruchnickiej była mama Tymka, która opowiadał o tym, jak pokonuje codzienne trudności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanie i edukacja dzieci z zespołem Downa

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 00:00
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa. Symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć dziecku warunki do wzrastania?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 00:00
Elżbieta Więcław jest pedagogiem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Sama o sobie mów, że jest "całym sercem i głową człowiekiem edukacji".
rozwiń zwiń