X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wyspa", czyli życie w separacji od świata

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 14:00
Pewnego dnia Islandia, unawana za jeden z najlepiej poukładanych krajów, niespodziewanie traci kontakt z resztą świata. Odseparowana wyspa staje się więzieniem dla tych, którzy na niej przebywają. Chaos zaczyna wkradać się w życie ludzi, którzy walczą o to, by normalnie funkcjonować.
Audio
  • Izolacja Islandii, czyli "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kristina Ponomareva/Shutterstock.com

Okładka książki "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir/mat. prasowe/Wydawnictwo Literackie Okładka książki "Wyspa" Sigríður Hagalín Björnsdóttir/mat. prasowe/Wydawnictwo Literackie

Taki przerażający, ale teoretycznie możliwy scenariusz stworzyła na potrzeby swojej książki "Wyspa" islandzka dziennikarka Sigríður Hagalín Björnsdóttir. – Dla człowieka mieszkającego na wyspie strach przed izolacją jest czymś zasadniczym. My, Islandczycy, tkwimy na kawałku lądu pośrodku oceanu. Jesteśmy uzależnieni od komunikacji ze światem zewnętrznym. Byłam zaskoczona, jak niewiele nici komunikacyjnych nas z nim łączy, ledwie kilka kabli – opowiada pisarka.

Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców Islandii w obliczu katastrofy? Jak zmieni ona samych ludzi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzi: Wioletta Myszkowska
Gość: Sigríður Hagalín Björnsdóttir (autorka książki "Wyspa")
Data emisji: 12.02.2018
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

"Niksy". Rzecz o duchach dawnej Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:00
Nathan Hill jest młodym pisarzem, którego debiutancka powieść "Niksy" zdobyła zarówno liczne nagrody, jak i rzesze fanów. O swojej książce rozmawiał z Katarzyną Borowiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakon Krańca Świata", czyli międzywymiarowy koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:00
Lars Bergerson jest Grabieżcą. Podróżuje między wymiarami i zdobywa w nich technologie, które mogą pomóc światu zniszczonemu przez apokalipsę. Jest to zajęcie skrajnie niebezpieczne i trudne, ale prawdziwe wyzwanie dopiero przed nim...
rozwiń zwiń