X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Karski w kulturze popularnej

Program poświęcony postaci Jana Karskiego, kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, który stał się bohaterem powieści, filmów, spektakli i komiksów.
Jan Karski
Jan KarskiFoto: Muzeum Historii Polski/mat. prasowe
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 2020/01/26 20:08
Prowadzący Mariusz Cieślik 
Opis

W piątek w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu włoski dziennik "La Republica" dodaje do nakładu komiks o Karskim. Jest też głośna francuska powieść "Jan Karski", amerykański film animowany i polsko-amerykański dokument nagrodzony pięć lat temu Orłami. Ale z pewnością biografia Karskiego nadaje się na wielki film, który na razie nie powstał. 

– Nagle pojawił się człowiek, który stawał przed przywódcami, dziennikarzami, pisarzami czy organizacjami społecznymi i mówił "Ja tam byłem i widziałem tą degradację ludzką, głód, śmierć i sponiewieranie ludzkiej istoty" – wspomina Ewa Junczyk-Ziomecka z Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. 

– Zainteresowanie Karskim zostało wywołane przed dużą akcję, realizowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z środowiskami amerykańskimi, polskimi i żydowskimi. Mieliśmy ogromną wystawę, która jeździła po całym świecie. Od Japonii aż po Kalifornię. Wystawa wciąż jest dostępna w internecie  – dodaje dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro. 

Goście Ewa Junczyk-Ziomecka (Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego)Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)
Playlista
Tagi
Playlista
  • Fogg Mieczysław, - Ta ostatnia niedziela
  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, - Pan Tadeusz(Polonez)
  • Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, - Muzyka do filmu "Ziemia obiecana"