X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Umberto Eco na Atlantydzie i antypodach

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 12:00
- "Historia krain i miejsc legendarnych" to doskonały prezent świąteczny. To jedna z tych książek w których Umberto Eco tworzy ilustrowane przewodniki po ludzkiej wyobraźni - mówi Michał Nogaś.
Audio
  • Umberto Eco na Atlantydzie i antypodach (Trójkowy znak jakości)
Fragment okładki książki Umberto Eco Historia krain i miejsc legendarnych
Fragment okładki książki Umberto Eco "Historia krain i miejsc legendarnych"Foto: mat.prasowe/Dom Wydawniczy REBIS

W połowie minionej dekady Umberto Eco opublikował bestsellerową "Historię piękna", później "Historię brzydoty", teraz ukazała się "Historia krain i miejsc legendarnych". - Ta książka, jak zawsze w przypadku Umberto Eco, jest  mądra, piękna i zaskakująca - podkreśla Michał Nogaś.

Książka poświęcona jest krainom i miejscom legendarnym, czasem chodzi o kontynenty jak Atlantyda,  innym razem o miejscowości, zamki czy nawet mieszkania jak w przypadku Baker Street 221b Sherlocka Holmesa. - W książce pojawiają się krainy, które obecnie albo w przeszłości przyczyniały się do tworzenia utopii i iluzji, ponieważ wielu ludzi naprawdę wierzyło, że teraz lub w przeszłości one istniały. - To niesamowita przygoda literacka. Umberto Eco prowadzi czytelnika przez najróżniejsze, najbardziej od siebie odległe światy, to istne szaleństwo - opowiada Michał Nogaś.

500-stronicowa, bogato ilustrowana publikacja zawiera 15 rozdziałów poświęconych m.in. siedmiu cudom świata, terenom zamieszkanym przez Lotofagów, których miał odwiedzić Odyseusz,  Atlantydzie, jest też rozdział w całości dedykowany... Kukanii czyli krainie pieczonych gołąbków.

Więcej rozmów o literaturze "Z najwyższej półki" >>>

Umberto Eco to wielki filozof, pisarz, mediewista, bibliofil, uważany za jednego z najważniejszych sumień świata współczesnego. Najpopularniejszą książką 81-letniego Włocha jest powieść kryminalna "Imię róży", którą zekranizowano z wielkim sukcesem.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na FB

(gs)

Czytaj także

Prawdziwe życie pomnikowych postaci

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 11:32
- Ta książka to klucz do zrozumienia wyborów, jakich dokonywać musieli przedstawiciele polskiej inteligencji powojennej. Postaci wybitne, indywidualności, które nie bały się mówić tego, co myślą. Często nie godziły się na kompromisy i toczyły codzienną walkę o to, by móc sobą pozostać - mówi Michał Nogaś o książce "Wytrąceni z milczenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z najwyższej półki": ci trzydziestoletni

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 09:00
To były ostatnie nowości książkowe kończącego się roku. W audycji mówiliśmy o wydanych w ostatnich tygodniach powieściach Patrycji Pustkowiak i Łukasza Orbitowskiego. Rozdaliśmy też zaproszenia na wyjątkowe Trójkowe spotkania z… Alice Munro i Andrzejem Stasiukiem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 09:54
- Ta książka, na pierwszy rzut oka, jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, być może powinna pojawić się w każdym przedszkolu i podstawówce. Przekonałem się jednak, że jest to pozycja także dla osób dorosłych - tak o "Pionierach, czyli poczcie niewiarygodnie pracowitych Polaków" opowiadał Michał Nogaś w audycji "Trójkowy znak jakości".
rozwiń zwiń