X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jeżeli jest sierpień, to jesteśmy w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 02:00
Pamiętamy, że bohaterką sierpnia jest Warszawa, w tym roku dołączyły do niej miasta Śląska (100. rocznica I powstania śląskiego), nie możemy wszak zapomnieć o gdańskim Sierpniu 80, choć okrągła rocznica za rok.
Audio
  • Tradycyjna sierpniowa wizyta w Gdańsku (Trójka pod Księżycem)
Maciej Kosycarz
Maciej KosycarzFoto: PAP/Adam Warżawa

Trudno, przejeżdżając obok Stoczni Gdańskiej, być obojętnym wobec tego, co wydarzyło się wtedy. Nawet jeżeli z różnych powodów nie uczestniczyło się w tym, co strajkowi i podpisaniu Porozumień Sierpniowych towarzyszyło.  

Stocznia Gdańska Stocznia Gdańska

Od lat "pielgrzymujemy" do Stoczni w sierpniu po to, by o niej pomyśleć, a następnie opowiadać. Mieliśmy rożnych przewodników. Ostatnio był nim fotografujący Stocznię, Gdańsk, Polskę młody artysta – fotograf po gdańskiej ASP – Michał Szlaga. Od niedawna Michał Szlaga – rodowity Kaszuba – mieszka w Warszawie.

Barbara Marcinik i Michał Szlaga Barbara Marcinik i Michał Szlaga

Wyprawiwszy się po raz pierwszy samotnie do Stoczni, postanowiliśmy zaprosić dwóch Gdańszczan do TPK po to, by szerzej o mieście porozmawiać. To Tadeusz Iwanowski, który ukończył słynną Politechnikę Gdańską, a doktorat otrzymał na Uniwersytecie w Uppsali, mający wszak korzenie m.in. litewskie oraz znany fotoreporter, dokumentujący Gdańsk, kontynuujący rodzinną tradycję, syn Zbigniewa Kosycarza – Maciej Kosycarz.

Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska

Niełatwo jest ogarnąć skomplikowaną, poplątaną historię Gdańska i gdańszczan. Pytamy więc o ich Gdańsk. Nasi goście reprezentują dwa pokolenia, co istotne, jeżeli interesuje nas osobista wersja zdarzeń. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 9.08.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Lądowanie na Księżycu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 02:00
"Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny" – to jakże inspirujące hasło 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi. Twórców festowalu zainspirował ów "mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Linie życia" w CSW Łaźnia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 02:00
W gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia na Dolnym Mieście 12 lipca zostanie otwarta wystawa prac Franciszki Themerson pod tytułem "Linie życia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po raz 23. zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 02:00
Profesor Jerzy Limon – szczęśliwy zapewne – ogłosi 26 lipca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim otwarcie 23. Festiwalu Szekspirowskiego. Ma powody do radości, gdyż należy do "niezłomnych". Popularyzował najpierw, na początku lat 90, Dni Szekspirowskie. Rozwinął je do rozmiarów festiwalu, a po drodze wybudował – nie bez przeszkód – Gdański Teatr Szekspirowski.
rozwiń zwiń