X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Po raz dziesiąty – Between!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 02:00
To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.
Audio
  • 10. edycja festiwalu Between.Pomiędzy (Trójka pod Księżycem)
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.
Spotkanie z Elżbietą Lorenc, z udziałem Sylwii Góry-Weber. Prowadzi Ewelina Stefańska.Foto: Jurek Bartkowski

Festiwal ma podwójną nazwę – angielsko-polską: Between.Pomiędzy. Hasło tegoroczne brzmi Wyspa.Island. Młodzi angliści są już profesorami, jak Tomasz Wiśniewski, lub doktorami, jak Katarzyna Kręglewska. W tym roku na festiwal przyjeżdżają (rozpoczął się 13 maja) m.in.: Alicja i Grzegorz Bral (Pieśń Kozła) oraz Włodzimierz Staniewski (Gardzienice). Gościem od lat zapraszanym na Between jest tłumacz m.in. całego Becketta – Antoni Libera. Wśród sztuk prezentowanych na festiwalu jest także… sztuka przekładu.

My towarzyszmy Between od początku. W tym roku, z okazji 10-lecia, powracamy z dwugodzinną "Trójką pod Księżycem". Spotykamy się już po półmetku festiwalu, nie tylko po to, by porozmawiać o jego programie, ale też, by spróbować podsumować to, co wydarzyło się przez 10 lat; co pozostało po kolejnych festiwalach, na przykład liczne publikacje.


Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe) Plakat promujący festiwal Between.Pomiędzy (mat. prasowe)

Wśród gości wydania, obok wspomnianych anglistów, są: aktorka Teatru Wybrzeże – Sylwia Góra-Weber, związana także z sopockim Teatrem BOTO, oraz Alicja Bral i reżyser Adam Nalepa.  Spotykamy się w zaprzyjaźnionej Let's Art. Cafe w PGS w Sopocie.

Between/Pomiędzy – to nieduży festiwal, pozostający skromnie w cieniu gigantów, ale wyróżniający się swoją formułą oraz ambitnym programem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Gry

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 22:00
Tego jeszcze nie było. Wystawa, którą można oglądać od trzech tygodni, została otwarta w ubiegły czwartek, 11 kwietnia. Tytuł jej – także wyjątkowo krótki: "Gry". Stosunkowo wreszcie niewiele na niej prac.
rozwiń zwiń