X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

39. Warszawskie Spotkania Teatralne rozpoczęte!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 02:00
Od 4 do 16 kwietnia odbywa się w Warszawie pokaz niewarszawskich spektakli z ubiegłego roku. WST towarzyszy "Grotowski Fest" – w dwudziestą rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego (1933-1989). W pierwszą natomiast noc WST spotykamy się z ich  kurator – Dorotą Buchwald – oraz z profesorem Dariuszem Kosińskim.
Audio
  • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne w TPK (Trójka pod Księżycem)
Logo wydarzenia
Logo wydarzeniaFoto: materiały prom.

Plakat spektaklu "Pod presją" Plakat spektaklu "Pod presją"

Zapowiedzianym już w MBK Spotkaniom, mamy teraz szansę przyjrzeć się, próbując wyciągnąć zarazem wnioski na temat "kondycji" współczesnego teatru polskiego. Zastanowiamy się, w jakim stopniu wybór dokonany przez kurator 39 WST jest symptomatyczny. Profesora Dariusza Kosińskiego prosimy o przedstawienie dzisiejszemu widzowi twórcy "teatru ubogiego", "maga" Laboratorium, jednego z najważniejszych "ambasadorów" polskiego teatru w świecie. Pomysłodawcą i organizatorem "Grotowski Fest" jest Tadeusz Słobodzianek – dyrektor Teatru Dramatycznego w Warszawie – teatru, który jest od lat gospodarzem WST.

Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR) Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR)

Plakat spektaklu "Trojanki" Plakat spektaklu "Trojanki"

39 WST – to – 12 spektakli z: Wałbrzycha, Kalisza, Łodzi, Opola (dwa), Poznania (dwa), Legnicy, Wrocławia, Radomia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa. Zatrzymamy się nad kreśloną w tym roku mapą Polski teatralnej. Łączymy się z dyrektorami/reprezentantami zaproszonych na WST teatrów.

W programie Spotkań – spektakle siedmiorga mistrzów oraz pięciorga debiutantów na tym festiwalu. Wśród mistrzów są: Maja Kleczewska, Mariusz Grzegorzek oraz Jan Klata.

Miejsca prezentacji – poza scenami Teatru Dramatycznego: Teatr Studio i ATM Studio. W programie WST – także Małe WST, a po pokazach – dyskusje z twórcami.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 5.04.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

A jednak można!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 04:00
Kontynuujemy wizyty w polskich tetrach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TR Warszawa – "Inni ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 02:00
"Zresztą z roku na rok on Warszawę coraz mniej rozumie. Niegdyś jego miasto, dziś to jest inne miasto i inni ludzie…"
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Dni Tischnerowskie w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 02:00
W Krakowie i nie tylko w Krakowie tym razem. My spotkamy się na tydzień przed rozpoczęciem 19. Dni Tischnerowskich, które będą odbywały się od 27 do 30 marca, ale… Dniom towarzyszą: Strefa Tischnera oraz inne wydarzenia (nie koniecznie w tym czasie).
rozwiń zwiń