X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowy sezon w poznańskich teatrach

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 02:00
"Czy to bajka, czy nie bajka?"... "Wśród takich pól przed laty"… Można powiedzieć, że dwa poznańskie teatry na początku sezonu 2018/2019 w ten sposób ze sobą dialogują.
Audio
  • Moc atrakcji na scenach poznańskich teatrów (Trójka Pod Księżycem)
Pan Tadeusz w poznańskim Teatrze Nowym
"Pan Tadeusz" w poznańskim Teatrze NowymFoto: Jakub Wittchen

Plakat promujący "Pana Tadeusza" w poznańskim Teatrze Nowym (mat. promocyjne) Plakat promujący "Pana Tadeusza" w poznańskim Teatrze Nowym (mat. promocyjne)

Od kiedy Maciej Nowak objął dyrekcję Teatru Polskiego w Poznaniu, aranżujemy co jakiś czas jego spotkanie z dyrektorem Teatru Nowego – Piotrem Kruszczyńskim – pokazując, jak sensownie mogą się dwa teatry w mieście wzajemnie uzupełniać i prowadzić ze sobą swoisty dialog.

W Teatrze Nowym trwa "Rok Polski", a tę jego część rozpoczęła premiera "Pana Tadeusza" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. W Teatrze Polskim 27 października – premiera Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina pod tytułem "O Mężnym Pietrku i Sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych". Nasz narodowy poemat wieszcza i… wieszczka Maria Konopnicka?

"Odys" w reż. Eweliny Marciniak w poznańskim Teatrze Polskim (fot. Magda Hueckel) "Odys" w reż. Eweliny Marciniak w poznańskim Teatrze Polskim (fot. Magda Hueckel)

Plakat promujący spektakl "O Mężnym Pietrku i Sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych" w poznańskim Teatrze Polskim (mat. promocyjne) Plakat promujący spektakl "O Mężnym Pietrku i Sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych" w poznańskim Teatrze Polskim (mat. promocyjne)

Już na tym etapie widać, że sezon w obu tetrach rozpoczyna się ciekawie. Czym jeszcze zaintryguje nas Teatr Polski w najbliższych miesiącach? Teatr Nowy natomiast jest od tego roku organizatorem "Pamiętajmy o Osieckiej" (pod patronatem Trójki). "Konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej" ma kilka etapów. Na początku, wiosną, odbywają się w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej przesłuchania, potem – warsztaty i II etap w Teatrze im. Agnieszki Osieckiej, dalej – koncert w naszym studiu (20 października w tym roku) i wreszcie – gala finałowa (po raz pierwszy) trzydniowa właśnie w Teatrze Nowym.

Naszymi gośćmi byli: Jolanta Janiczak i Maciej Nowak w Radiu Poznań oraz Piotr Kruszczyński, Jerzy Satanowski – dyrektor "Pamiętajmy o Osieckiej", a także dramaturg Michał Pabian w… studiu przy Myśliwieckiej.

Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej" (mat. promocyjne) Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej" (mat. promocyjne)

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 19.10.2018
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Złoty Yorick i inne nagrody

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 22:15
Złoty Yorick nie jest jedyną nagrodą wręczaną na Festiwalu Szekspirowsikm w Gdańsku. Podczas 22. edycji festiwalu trzyosobowe jury oceniało przedstawienia SzekspirOFF-a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo kulturalne "Dożynki"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 22:00
Za tydzień na naszej półkuli będzie jesień, czas zebrać więc plony tego lata. Sporo wędrowaliśmy i z każdej wyprawy przywoziliśmy dźwiękowe obrazki. W tym wydaniu MBK przeglądamy je, co nie znaczy, że będą one opowiadały o tym, co za nami, w każdym razie, nie tylko o tym.
rozwiń zwiń