X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Pilch w wydaniu pierwszokwietniowym

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 11:39
"Zawsze nie ma nigdy" - to zdanie, wypowiedziane przez Jerzego Pilcha, podczas powstawania wywiadu-rzeki z nim. Ewelina Pietrowiak, autorka tego wywiadu, zaproponowała je na tytuł książki.
Audio
  • Rozmowa Barbary Marcinik z Jerzym Pilchem nt. książki "Zawsze nie ma nigdy" (Trójka pod Księżycem)
Jerzy Pilch
Jerzy PilchFoto: Wojciech Dorosz

Otrzymaliśmy wywiad zamiast autobiografii autora jedynego w swoim rodzaju, nie do pomylenia z kimkolwiek i nie do podrobienia. Przez jednych "zaczytywany", przez innych lekceważony, jest bodaj najbardziej wyrazistą postacią naszej współczesnej literatury.

Pierwszy nakład książki dawno wyczerpał się i to jest ten moment, kiedy postanowiliśmy dłużej porozmawiać (wcześniej, tuż po ukazaniu się książki, rozmawialiśmy z autorką pytań). Siedem rozdziałów (wliczając Epilog), o nieprzypadkowych tytułach, bogata galeria zdjęć (monochromatycznych) i znacząca okładka składają się na "Zawsze nie ma nigdy".

Jerzy Pilch i Baszka Marcinik Jerzy Pilch i Baszka Marcinik


Z Jerzym Pilchem spotkaliśmy się jakiś czas temu w jego mieszkaniu w Warszawie przy Hożej. Teraz przedstawiliśmy rejestrację naszej rozmowy. Niespodzianką był jeden z bohaterów Pilchowych opowieści, do którego zatelefonowaliśmy pod osłoną nocy. Obaj panowie zmierzyli się m.in. z pytaniem: "czy Jerzy Pilch tak samo mówi, jak pisze?" lub na odwrót. Rozmawialiśmy oczywiście także o tym, co jest i, czego w książce nie ma.

Jerzy Pilch i Baszka Marcinik Jerzy Pilch i Baszka Marcinik


To wydanie TPK zanaugurowało kwiecień 2016. Było więc zarazem pierwszą naszą audycją w dniu 54. urodzin Trójki. Czy wyciągnięliśmy z tego splotu okoliczności jakieś wnioski?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.


PS: Babcia Mirka przesyła przebiśniegi.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 1.04.2016
Godzina emisji: 00.05

Czytaj także

Gdańsk w centrum świata poezji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 11:00
- Gdańsk chciał uhonorować ważne zjawiska poetyckie i to była geneza powstania projektu Europejski Poeta Wolności - mówi o nagrodzie Aleksandra Szymańska, dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkanoc i Międzynarodowy Dzień Teatru

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 20:05
Wielkanoc - święto ruchome - w tym roku spotyka się z obchodzonym od 55 lat Międzynarodowym Dniem Teatru.
rozwiń zwiń