X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zwierzenia popkulturalne

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 22:12
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk od kilkunastu lat prowadzi blog pod tytułem "Zwierz popkulturalny". Jest autorką książek, dziennikarką, recenzentką, ale dla wielu chyba przede wszystkim – blogerką, która opowiada o popkulturze znając znakomicie temat, ujmując go z wielu perspektyw, a jednocześnie w przystępny sposób.
Audio
  • Katarzyna Czajka-Kominiarczuk o książce "Zwierzenia popkulturalne" (Klub Trójki)
Fragment plakatu promującego film Joker z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej
Fragment plakatu promującego film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowejFoto: Shutterstock.com/Sarunyu L

Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations
Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations

W jej najnowszej książce zatytułowanej "Zwierzenia popkulturalne" Autorka nie tylko "zwierza się" ze swoich fascynacji choćby popkulturą brytyjską czy starym kinem, ale zawsze – umieszcza te opowieści w szerszym kontekście. Są tu teksty bardzo poważne: o pozycji kobiet w showbiznesie czy przedstawianiu na ekranie osób z niepełnosprawnościami, są historie gwiazd, których twarzy nikt nie pamięta i takich, które wciąż są symbolami. Są też analizy – pół żartem pół serio – ideałów męskości proponowanych przez komedie romantyczne.

– Bardzo dużo osób uważa, że ja powinnam wyczuć co oni sądzą o filmie i oddać to w tekście. Coraz mniej ludzi czyta teksty o kulturze po to, żeby dowiedzieć się czegoś, tylko, żeby znaleźć potwierdzenie własnych intuicji – mówiła w audycji Katarzyna Czajka-Kominiarczuk. – Często zdarza się problem, w którym czytelnicy mają pretensję za to, że spojrzałam na coś inaczej niż oni – dodała.

Jak powstała książka "Zwierzenia popkulturalne"? 

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (dziennikarka, autorka książek, blogerka)
Data emisji: 07.01.2020
Godzina emisji: 21.09

kw

Czytaj także

Tancerka i Zagłada

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 22:00
Książka Weroniki Kostyrko o Poli Nireńskiej ukazała się już jakiś czas temu, ale z radością do niej i do jej bohaterki wracamy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W służbie Jego Królewskiej Mości

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:12
Postać ulubionej (podobno) agentki Churchilla – Krystyny Skarbek – obrosła w różne legendy. Niektóre dla niej bardzo krzywdzące. Część z nich weryfikuje w swojej nowej książce Vincent Severski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturobrazy Polski za granicą. O festiwalu CULTURESCAPES

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 22:00
– Takiej prezentacji polskiej kultury w Szwajcarii nie było nigdy. To był pierwszy tego typu festiwal, który się tam odbył. Dla wielu dyrektorów szwajcarskich instytucji byliśmy terra incognita – mówi Monika Grochowska, zastępczyni dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza współorganizującego festiwal CULTURESCAPES w setną rocznicę nawiązania przez Szwajcarię relacji dyplomatycznych z Polską.
rozwiń zwiń