X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Camerimage. Filmowi goście Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 22:00
To wydanie "Klubu Trójki" nadawaliśmy prosto z Torunia, do którego po latach powrócił Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych.
Audio
  • Goście Trójki na festiwalu Camerimage (Klub Trójki)
Kadr z filmu Dwóch papieży
Kadr z filmu "Dwóch papieży"Foto: Netflix/mat. promocyjne

Naszymi gościem był znakomity operator Cesar Charlone, autor zdjęć do filmów "Miasto Boga", "Wierny ogrodnik", "Miasto ślepców" i "Dwóch papieży". Ten ostatni film jest w konkursie głównym festiwalu, a opowiada o skomplikowanej relacji między papieżem Benedyktem XVI a kardynałem Jorge Bergolio (w rolach głównych – i wybitnych – Anthony Hopkins i Jonathan Pryce).

– "Dwóch papieży" to efekt współpracy z moim ulubionym reżyserem i bardzo dobrym przyjacielem – Fernando Meirellesem. Naszym pierwszym projektem była reklama, którą nakręciliśmy w 1983 albo 1984 roku. Potem robiliśmy teledyski, reklamy, krótkie filmy. Naszym pierwszym długim metrażem było "Miasto Boga". "Dwóch papieży" to piękny scenariusz, który powstał na podstawie sztuki teatralnej i dlatego polega on głównie na dialogach. Było to trudne w realizacji, ale Fernando i ja pochyliliśmy się nad nim, by stał się on tak kinowy, jak to tylko możliwe. Oczywiście, nie możemy zapominać o dwóch wielkich aktorach, którzy występują w filmie, więc zdjęcia musiały być proste, bez komplikacji – opowiadał Cesar Charlone.

W audycji gościliśmy także Lecha Majewskiego, wybitnego polskiego reżysera, który na festiwalu odbierze nagrodę specjalną, a w Toruniu pokazuje swój najnowszy film "Dolina bogów".

–  Camerimage znam od początku. Mieszkałem wtedy w Los Angeles, a w Toruniu pojawił się młody, ambitny Marek Żydowicz. Pamiętam tę niezwykłą atmosferę. Mój podziw dla Marka wzrósł jeszcze bardziej, gdy zobaczyłem tam plejadę najlepszych operatorów filmowych – wspominał Lech Majewski.

W wyjazdowym studiu Trójki spotkaliśmy się również z reprezentacją filmowej młodzieży – reżyserka Maria Ornaf i autorka zdjęć Zuzanna Zachara w konkursie studenckim pokazują swój film "Piołun".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński
Goście: Cesar Charlone (reżyser, scenarzysta, aktor, operator filmowy), Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Maria Ornaf (reżyser), Zuzanna Zachara (operator filmowy)
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

"Klub Trójki" na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:00
Trwa 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym, nadawanym prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni, wyjazdowym wydaniu "Klubu Trójki", spotkaliśmy się z twórcami prezentowanych na imprezie filmów konkursowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń