X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:11
W audycji wspominamy Janusza Kondratiuka – reżysera, twórcę "Dziewczyn do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu?" i "Jak pies z kotem".
Audio
Janusz Kondratiuk na planie filmu Jak pies z kotem
Janusz Kondratiuk na planie filmu "Jak pies z kotem"Foto: mat. promocyjne

shutterstock_600323306 zwierzyniec 1200.jpg
Janusz Kondriatuk na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

W sierpniu sam był gościem "Klubu Trójki" – z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W audycji powracamy do tej rozmowy, ale wspominamy też Janusza Kondratiuka z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Olgierdem Łukaszewiczem, z ks. Andrzejem Lutrem i krytykiem filmowym Piotrem Czerkawskim.

– "Jak pies z kotem" to był wielki powrót. Trochę niespodziewany i bardzo krzepiący. Ta szalenie osobista historia, bardzo dobrze wybrzmiała. Ten film jest boleśnie szczery i mocno autoironiczny – zaznacza krytyk filmowy Piotr Czerkawski. – Rzadko zdarza się sytuacja, żeby aktor zagrał reżysera, który reżyseruje ten film. To chyba jest niespotykane. Sam należę do fanów Janusza Kondratiuka. Rola w "Jak pies z kotem" to był dla mnie zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie – wspomina Robert Więckiewicz. – 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której przypomnieliśmy ostatnią rozmowę Ryszarda Jaźwińskiego z Januszem Kondratiukiem.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
 Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński 
Goście: Robert Więckiewicz (aktor), Olgierd Łukaszewicz (aktor),  ks. Andrzej Luter (przyjaciel Janusza Kondratiuka), Piotr Czerkawski (krytyk filmowy)

Godzina emisji:
 21.09

kw

Czytaj także

"Kinderland". Na czym polega fenomen komiksu Mawila?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 12:52
Gościem audycji był Szymon Holcman, który opowiadał o komiksie "Kinderland" autorstwa Mawila – jednego z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc wielkich komiksowych powrotów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 13:15
Jeż Jerzy to enfant terrible polskiej popkultury. Po latach nieobecności, dziś powraca na karty na karty komiksu. Z jakim skutkiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń