X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Romantycy kontra kapitalizm

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 22:00
Temat – wydawałoby się – "z lamusa historii". Bo co nas obchodzą opinie romantyków na temat rodzącego się i stopniowo zwyciężającego kapitalizmu przemysłowego?
Audio
  • Dlaczego w romantyzmie krytykowano kapitalizm? (Klub Trójki)
Fragment okładki książki Romantyczny Antykapitalizm
Fragment okładki książki "Romantyczny Antykapitalizm"Foto: mat. promocyjne

"Romantyczny antykapitalizm" "Romantyczny antykapitalizm"

Choćby głos na ten temat zabierali najwięksi: Blake, Wordsworth, Schiller, Mickiewicz, Balzac… To było przecież dwieście lat temu!
Ale oni mają nam jednak dużo ciekawych i często zadziwiająco aktualnych rzeczy do powiedzenia o kapitalizmie, czyli: o wolności i przemocy, o własności, o podmiotowości, o wspólnocie, o stosunku do natury…

– Robiąc tę książkę mieliśmy nadzieję pokazać tą ciągłość pomiędzy romantyzmem i problemami, z którymi się wtedy mierzono, a tym, czemu stawiamy czoła dzisiaj w erze najbardziej drapieżnego, globalnego kapitalizmu – mówi dr Katarzyna Czeczot.

Jaki nowy rodzaj człowieka pojawił się wraz z nadejściem kapitalizmu? Czy system ten należy oceniać jedynie negatywnie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: dr Katarzyna Czeczot (autorka tekstów, historyczka i krytyczka sztuki, wykładowczyni, historyczka i krytyczka literatury), dr Michał Pospiszyl (filozof, teoretyk kultury)
Data emisji: 10.06.2019
Godzina emisji: 21.08

ml

Czytaj także

O co warto się starać? Poszukiwanie odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 22:00
Naszym gościem w "Klubie Trójki" była Justyna Dąbrowska, autorka książki, której podtytuł brzmi: "Rozmowy z mistrzami". Ci mistrzowie to uczeni, artyści, działacze społeczni; ludzie u kresu swojej drogi życiowej. Starszyzna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniany polski noblista?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 22:22
Henryk Sienkiewicz, Maria Curie-Skłodowska, Władysław Reymont, Czesław Miłosz, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska. Tak: polscy nobliści, każdy to wie.
rozwiń zwiń