X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jacek Dukaj: najtrudniej jest przewidzieć teraźniejszość

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 22:00
– Nie chcę się skupiać na wybieganiu w przyszłość. Mój wysiłek dotyczy konceptualizacji tego momentu dziejowego, w którym się teraz znajdujemy – mówi Jacek Dukaj.
Audio
  • Jacek Dukaj o ludzkości u progu nowej ery (Klub Trójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Konstantin Kolosov

– Najtrudniej jest przewidywać to, co jest tu i teraz. Tak naprawdę nie wiemy, w jakiej rzeczywistości żyjemy. Jak ją nazwać? Nie mamy o tym pojęcia. Nie wiemy, co się z nami dzieje, dopóki się to dzieje. Dopiero, gdy pewne procesy się zakończą, możemy na nie spojrzeć z dystansu i nazwać – dodaje pisarz.

Najpierw opowieść. To kultura oralności. Potem opowieść zapisana: kultura pisma. Wchodzimy w nową technologiczną erę bezpośredniego transferu przeżyć. Jacek Dukaj nazywa te epoki "myślunkami". Interesuje go to, co one z nami zrobiły i co mogą z nami zrobić. Napisał na ten temat niezwykle inspirującą książkę, zbiór esejów "Po piśmie".

Co się dzieje? I co z nami będzie? Co się stanie z kulturą, polityką, filozofią, religią, polityką, naszą wolnością; co się stanie z człowiekiem w tej nowej epoce?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której staramy się odnaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Okładka książki Jacka Dukaja "Po piśmie", Wydawnictwo literackie Okładka książki Jacka Dukaja "Po piśmie", Wydawnictwo Literackie

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Jacek Dukaj (pisarz)
Data emisji: 27.05.2019
Godzina emisji: 21.10

db/ml

Czytaj także

"Starość aksolotla". Jacek Dukaj pyta, kim jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 06:14
- Jest to próba wymyślenia testu człowieczeństwa, które obroniłoby się w każdych możliwych warunkach fizycznych - wyjaśnia zamysł swojej nowej książki Jacek Dukaj.
rozwiń zwiń