X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak ostrzec nas samych?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 22:13
– Czytając o problemie zmian klimatycznych od 2012 roku, pogrążam się w stanie zniechęcenia do ludzkości – mówi prof. Ewa Bińczyk, autorka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu".
Audio
  • Człowieka zmienia świat. Czy tylko na gorsze? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Mysticsartdesign

Okładka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu" Okładka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu"

– Tak naprawdę komentuję to, co na ten temat piszą inni, bo ja rekonstruuję głosy naukowców. Pokazuję jakie pojęcia występują czy jakie pytania są stawiane. W tej książce piszę też o naszej wyobraźni, a dokładniej o tym, jak ona wygląda w XXI wieku – mówi o swojej publikacji gość Dariusza Bugalskiego – Powinniśmy ostrzegać decydentów i mówić im o tym, że radykalnie potrzebujemy się zmienić. Zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Książka jest o zmianie klimatycznej, o planetarnym kryzysie środowiskowym i o tym, dlaczego my sami z tym nic nie robimy – dodaje prof. Ewa Bińczyk. 

Debata na temat antropocenu ze względu na swoją wielowymiarowość i wyjątkowy potencjał filozoficzny ma szanse stać się jedną z najważniejszych dyskusji XXI stulecia. W dyskusji tej biorą udział geologowie, przedstawiciele i przedstawicielki nauki o systemie Ziemi, klimatolodzy, historyczki środowiska, geografowie społeczni, antropolożki, filozofowie oraz socjolożki. Możliwe, że mamy do czynienia z interdyscyplinarnym "zwrotem w stronę antropocenu". Co nas czeka, jeśli nie zmienimy swojego podejścia do naszej planety? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Ewa Bińczyk (filozof, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Data emisji: 25.03.2019
Godzina emisji: 21.09

kw/mat. promocyjne/gs

Czytaj także

Być samym sobą. O czym opowiada film "Girl"?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 22:13
W tym wydaniu audycji spotkanie z filmem i innością, która nie jest wcale taka inna i odległa niż mogłoby się wydawać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć lat pontyfikatu Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 22:00
Mija sześć lat, jakie upłynęły od wyboru papieża Franciszka. W audycji mówiliśmy o rewolucji doktrynalnej i duszpasterskiej oraz skandalach pedofilskich w Kościele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto lat Bauhausu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 22:00
W marcu br. obchodzimy setną rocznicę powstania Bauhausu. Ta awangardowe szkoła wzornictwa, architektury, fotografii i rzemiosł przeobrazila myślenie o sztuce w XX wieku.
rozwiń zwiń