X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Inne Spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 22:00
Czym wyróżnia się tegoroczna sekcja Inne Spojrzenie? – Zawiera aż 8 filmów: różnorodnych, niekonwencjonalnych, próbujących nowych środków wyrazowych, nowych sposobów narracji. Każdy z obrazów jest zupełnie inny, co jest bardzo trudne dla jurorów, ale mamy też fantastyczne jury – opowiada Jerzy Armata, opiekun sekcji.
Audio
  • Święto niekonwencjonalnego kina, czyli Inne Spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni (Klub Trójki)
Kadr z filmu Monument
Kadr z filmu "Monument"Foto: materiały prasowe

.

Jak na temat Innego Spojrzenia wypowiadają się jego twórcy i uczestnicy? – Troche się śmiejemy, że to powinno się nazywać "chore spojrzenie" – mówi Jagoda Szelc, reżyserka filmu "Monument". – Mieliśmy 3 miesiące na przygotowanie całej preprodukcji, napisanie scenariusza. Zdjęcia zajęły 23 dni. Wszystko trwało nieprawdopodobnie krótko. Trzeba było wpaść w pewien rodzaj szaleństwa, obsesji, żeby to w ogóle robić – tłumaczy młoda reżyserka. 

W ramach sekcji Inne Spojrzenie prezentowane są: "53 wojny", "Dzień czekolady", "Jeszcze dzień życia", "Moja polska dziewczyna", "Monument", "Nie zostawiaj mnie", "Nina", "Okna, okna". 

Jak wyglądała praca nad bardzo trudną rolą Magdy Popławskiej w filmie "53 wojny"? Który film otrzymał ponad 7-minutowe oklaski? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji z serca festiwalu – z gdyńskiego Teatru Muzycznego. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzą: Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Ewa Bukowska (aktorka, reżyserka, producentka filmowa), Magda Popławska (aktorka), Jagoda Szelc (reżyserka), Przemysław Brynkiewicz (operator), Anna Biernacik (aktorka), Damian Nenow (reżyser), Jerzy Armata (krytyk filmowy) i Paweł Felis (krytyk filmowy)
Data emisji: 19.09.2018
Godzina emisji: 21.09

jcz/gs

Czytaj także

Sebastian Fabijański o "Kamerdynerze": dostałem tę rolę na imprezie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 10:40
– Sytuacja, w której dostałem tę rolę była abstrakcyjna. Byłem na jakiejś imprezie, bankiecie, nagle o 23.30 dzwoni mi telefon. Patrzę, a to Filip Bajon – mówi Sebastian Fabijański.
rozwiń zwiń