X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co łączy chińską sztukę wojny i biznes?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 22:00
W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o chińskiej strategii i taktyce wojskowej, która do dziś ma zastosowanie, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych, ale także w działalności politycznej czy biznesowej.
Audio
  • Chińska sztuka wojenna na przestrzeni wieków (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Filipe.Lopes/Shutterstock.com

"36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania" Piotra Plebaniaka "36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania" Piotra Plebaniaka

Jeśli chodzi o akademię sztuki wojennej i o umiejętność prowadzenia walk, to można powiedzieć, że Chińczycy od 25 wieków trzymają się na tym samym poziomie. Chińska sztuka wojenna, która została opracowana kilka stuleci przed Chrystusem, jest wciąż podstawą nauczania w akademiach wojskowych na całym świecie. 

– Chiny to cywilizacja, która wytworzyła zupełnie inny sposób patrzenia na świat i na to, czym jest wojna. A ta jest zmaganiem z przeciwnikiem, który ma z nami sprzeczne interesy. Jest ona nieodłączonym elementem naszego życia. Aby zrozumieć wojnę, trzeba też zrozumieć pokój i to, czym jest wszelka ludzka aktywność – mówi Piotr Plebaniak, autor książki "36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania".

– Wydaje mi się, że chińska sztuka wojny jest coraz bardziej popularna. Trzeba pamiętać, że nasza sztuka wojenna również miała sporo elementów pochodzących z Azji – zaznacza pułkownik dr Jacek Lasota z Akademii Sztuki Wojennej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: płk dr Jacek Lasota (Akademia Sztuki Wojennej), Piotr Plebaniak (autor książki "36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania")
Data emisji: 13.06.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

Ciało jako sztuka

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 22:00
Temat wywołany został wydaną niedawno w Polsce książką – wspomnieniami Mariny Abramović "Pokonać mur" oraz dokumentem filmowy o życiu jednego z najgłośniejszych projektantów w historii mody – Alexandra McQueena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarność i miłosierdzie – najważniejsze idee XX-wiecznej Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 22:00
Francuski myśliciel Alain Touraine powiedział kiedyś, że "Solidarność to najpiękniejsza rzecz, jaka przydarzyła się ludzkości w końcu XX wieku". Miał na myśli oczywiście wielki ruch społeczny, który narodził się w Polsce w 1980 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie nasza jesień życia?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 22:00
"When I'm 64" ("Gdy będę miał 64 lata") to piosenka Beatlesów nagrana przez nich wtedy, gdy mieli ich po dwadzieścia parę. Kompletna abstrakcja… No, dobrze… To jak to będzie?
rozwiń zwiń