X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ciało jako sztuka

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 22:00
Temat wywołany został wydaną niedawno w Polsce książką – wspomnieniami Mariny Abramović "Pokonać mur" oraz dokumentem filmowy o życiu jednego z najgłośniejszych projektantów w historii mody – Alexandra McQueena.
Audio
  • W jaki sposób można uczynić z ciała sztukę? (Klub Trójki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Dwugodzinny obraz powstał wedle pomysłu bohatera, który… zaplanował własne samobójstwo jako finał jednego z pokazów. To prowokuje do rozważań – czym jest performance?

Jak pokonać własny wstyd, jednocześnie zachowując swoistą niewinność? Jak pokazać ciało bez ekshibicjonizmu, jakie stosować treningi duchowe i fizyczne, żeby podołać trudom performanców i w ogóle – jak traktować swe ciało, by przeobraziło się w sztukę, by było jedyną materią artystycznego działania, by stało się nośnikiem pewnych treści, komunikatem, a zarazem nabrało cech "ciała uniwersalnego"?

– Marina Abramović wyszła ze sztuk plastycznych, miała długie epizody malarskie, ale w pewnym momencie jej ciało stało się obiektem artystycznym. W związku z tym, bardzo zbliżyła się do sztuk performatywnych i teatru. To, co wypracowała, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę z ciałem, koncentrację, uważność i obecność, o których sama mówi, to niezwykle ważne elementy spektaklu teatralnego i pozwalają patrzeć na nią jako artystkę sceny, artystkę przedstawienia – mówi dr Jacek Kopciński.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście: Antonina Konopelska (artystka wizualna), dr Jacek Kopciński (historyk literatury, krytyk teatralny)
Data emisji: 6.06.2018
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Czytaj także

Nieśmiertelność przez śmierć (przedwczesną)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 08:54
Są dwa powody, żeby podjąć ten wątek: niedawne Święto Zmarłych i Zaduszki, ale też… powstanie Radio Chopin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu istoty performatywności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 21:00
W piątek 27 kwietnia w Centrum Sztuki Wspoółczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie została otwarta wystawa "Inne tańce", której tematem jest tzw. zwrot performatywny we współczesnych sztukach wizualnych.
rozwiń zwiń