X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakie dziedzictwo pozostawił Andrzej Wajda?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 10:18
- Po śmierci Andrzeja Wajdy mam pewność, że miliony ludzi będą nadal chętnie oglądały jego filmy i dowiadywały się z nich o świecie, może innym niż ten w którym sami żyją - mówił w Trójce prof. Andrzej Werner.
Audio
  • Dyskusja o roli Andrzeja Wajdy w polskiej i światowej kinematografii (Klub Trójki/Trójka)
Andrzej Wajda - jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, laureat Oscara za całokształt twórczości, zmarł 9 października. Miał 90 lat
Andrzej Wajda - jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, laureat Oscara za całokształt twórczości, zmarł 9 października. Miał 90 latFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Dariusz Bugalski próbował w swojej audycji podsumować twórczość i zasługi Andrzeja Wajdy. Dlatego zapytał swoich gości m.in. o najważniejsze dla nich sceny z filmów reżysera. Szef Festiwalu Filmowego w Gdyni Michał Oleszczyk wskazał na "Popiół i diament", a filmoznawca Jakub Socha na "Panny z wilka". O tym drugim filmie mówił też prof. Andrzej Werner.

- Andrzej Wajda miał coś takiego, że potrafił konstruować sceny bardzo efektowne, a jednocześnie umiał utrwalić klimat spotkania i gadania o niczym, co robiło wrażenie prawdy. Wzięło się to z tego, że potrafił fenomenalnie słuchać i ciągle czerpał pomysły od ekipy, był bardzo otwarty na współpracowników - wspominał Andrzej Werner.

Jak Andrzej Wajda obalał mity narodowe? Czy jego filmy mają walor terapeutyczny? Na co szczególnie wyczulony był podczas reżyserowania? Między innymi o tym mówili goście Dariusza Bugalskiego.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: prof. Andrzej Werner (krytyk literacki i filmowy), Jakub Socha (krytyk filmowy) i Michał Oleszczyk (krytycy filmowi, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni)
Data emisji: 10.10.2016
Godzina emisji: 21.10

ei/mk

Czytaj także

"Andrzej Wajda to synonim polskiego kina"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 13:27
- Andrzej Wajda był oknem wystawowym naszej kinematografii. Gdziekolwiek się pracowało, jego imię i nazwisko było synonimem polskiego kina. Zasłaniał wszystko inne - opowiadał operator Sławomir Idziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katyń" - najbardziej osobisty film Andrzeja Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 18:46
W Trójce wspominamy wybitne dzieła zmarłego 9. października Andrzeja Wajdy. - Reżyser miał szczególny stosunek do filmu "Katyń", bo właśnie w Katyniu zginął jego ojciec - mówi reporterka Izabela Woźniak.
rozwiń zwiń