X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Co decyduje o sukcesie sportowym, czyli psychologia sportu od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 11:05
- Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie po raz pierwszy z naszą kadrą olimpijską pojawił się psycholog, był to prof. Rychta. Od tego czasu psychologia sportu rozwija się bardzo dynamicznie, ale cały czas w sferze mentalnej tkwią rezerwy zawodników - uważa dr Joanna Basiaga-Pasternak.
Audio
  • Psychologowie sportu tłumaczą, co decyduje o mocnej psychice sportowca (Klub Trójki/ Trójka)
Czy dobry sportowiec musi być agresywny? Jakie cechy charakteru, przede wszystkim, decydują o sukcesie w sporcie?
Czy dobry sportowiec musi być agresywny? Jakie cechy charakteru, przede wszystkim, decydują o sukcesie w sporcie? Foto: Pixabay/skeeze

Ekspertka dodaje, że niestety nie wszyscy sportowcy i trenerzy czerpią z psychologii, tracąc przez to ważne narzędzie treningowe. Drugi z gości Trójki - dr Mirosław Mikicin - podkreśla przy tym, że o psychologii należy pamiętać już na etapie wyławiania młodych, zdolnych dzieci.

Mirosław Mikicin stawia tezę, że pracę z psychologami zacząć należy już na etapie rekrutacji. - Bo predyspozycje psychiczne są tak samo ważne jak szybkość, sprawność czy wytrzymałość - podkreśla.

Jakie zatem cechy predestynują do bycia dobrym sportowcem? Czym jest motywacja i co się na nią składa? Czy sport wymaga osobowości agresywnej? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: dr Joanna Basiaga-Pasternak (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) oraz dr Mirosław Mikicin (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)
Data emisji: 20.09.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/mk

Czytaj także

Agresja - naturalna broń dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:00
- Dzieci mają potrzebę, by być dla kogoś wartościowe. Jeśli to dostają w domu, to rzadziej są agresywne - uważa Ewa Borgosz, pedagog z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy socjologia i filozofia zaglądają w talerze

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 11:05
- W tym gronie chyba wszyscy zgodzą się, że kuchnia to zbyt ważny temat, żeby go zostawić kucharzom - rozpoczął swoją audycję Dariusz Karłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń