X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andriej Tarkowski - genialny despota filmu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:00
- Dla mnie wówczas, kiedy miałem szczęście go spotkać, był jednym z trzech, może pięciu, największych żyjących reżyserów świata - mówił w Trójce o Tarkowskim Jerzy Ilg.
Audio
  • Jerzy Ilg opowiada o Andrieju Tarkowskim (Klub Trójki/ Trojka)
Andriej Tarkowski, rosyjski reżyser, autor Stalkera, Zwierciadła, Andrieja Rublowa, jeden z największych geniuszy kina, zmarł trzydzieści lat temu
Andriej Tarkowski, rosyjski reżyser, autor "Stalkera", "Zwierciadła", "Andrieja Rublowa", jeden z największych geniuszy kina, zmarł trzydzieści lat temuFoto: Festival de Cine Africano de Córdoba/CC BY-SA 2.0

- Zrobił w życiu 7 filmów, żył 54 lata. Jego życie w Rosji było pełne kłopotów. Zresztą szukał ich sam, mając bardzo niezależny charakter i odwagę realizowania swoich wizji artystycznych - przyznał Jerzy Ilg.

Na planie Tarkowski był despotą. Gość Trójki opowiadał m.in., jak podczas pracy przy jednym z obrazów, kiedy filmowany był płonący dom, zacięła się jedna z kamer. Reżyser zażądał wtedy, żeby dom został odbudowany i ponownie podpalony. - Za pół miliona koron wybudowano dla niego ten dom, żeby mógł zrealizować swoją wizję artystyczną - powiedział Ilg.

Jak sabotowana była w Rosji praca Tarkowskiego, dlaczego zdecydował się ostatecznie (w dramatycznych okolicznościach) zostać na Zachodzie, jakim człowiekiem był w kontakcie bezpośrednim i dlaczego irytowali go ludzie radośni? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Jerzy Ilg (współautor wywiadu z Andriejem Tarkowskim, redaktor naczelny Społecznego Instytutu Wydawniczego "Znak")
Data emisji: 12.09.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/fbi

Czytaj także

Emocje młodości w filmie "Wszystkie nieprzespane noce"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 20:24
- Jest to film nakręcony w Warszawie i mówi o nas. Język odgrywa w nim dużą rolę, więc wydaje mi się, że zostanie on inaczej odebrany w Polsce niż za granicą - mówi Michał Marczak, autor filmu "Wszystkie nieprzespane noce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przypadek" Kieślowskiego na nowo

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 14:43
Aleksandra Terpińska jest zwyciężczynią konkursu na scenariusz podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Jej film będzie nosić tytuł "Najpiękniejsze fajerwerki ever" i jest inspirowany "Przypadkiem" Kieślowskiego.
rozwiń zwiń