X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działalność Filharmonii Łódzkiej w cieniu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:50
Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród muzyków Filharmonii Łódzkiej skłoniły placówkę do odwołania koncertów i zmian w repertuarze. – Czuję się trochę, jakbym sterował wycieczkowcem na niewielkim jeziorze – wyznał w Trójce dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben, który zdradził także plany instytucji na najbliższe tygodnie.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łodzkiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii ŁódzkiejFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
04:36 2020_10_29- 13_40_31_Trojka_do_trzeciej.mp3 Dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben o pandemii i planowanych koncertach (Trójka do trzeciej)

 

"Wirus jest w grze"

– Ci, którzy zachorowali wtedy już są już w bardzo dobrej kondycji i niebawem wrócą do pracy, natomiast wirus jest w grze. Niestety są kolejni zakażeni, którzy musieli udać się na kwarantannę, mają potwierdzone testy dodatnie. To nie jest łatwa sytuacja, ale dajemy radę – opowiadał Tomasz Bęben. – Po ostatnich doświadczeniach muzyków nie ma mowy o tym, by któryś z nich nieopatrznie zmniejszał dystans. Również nasi słuchacze są bardzo zdyscyplinowani i dzięki im za to – dodał.

🔴 Nadal gramy dla 25% widowni. W związku z objęciem Łodzi od soboty tzw. czerwoną strefą, informujemy, że nadal...

Opublikowany przez Filharmonia Łódzka Piątek, 16 października 2020

Zmiany w repertuarze

W piątkowy wieczór 30 października mieliśmy usłyszeć symfonie Mozarta, jednak i tu pandemia pokrzyżował plany pracowników Filharmonii Łódzkiej. Zamiast tego możemy spodziewać się III Symfonii Es-dur "Eroica". Skąd ta zmiana? 

– Inspirując się decyzjami innych dyrektorów filharmonii,  w których pracują chóry, zdecydowaliśmy z szefem artystycznym Pawłem Przytockim, że nie zostawimy dwóch zespołów na jednej estradzie. Chór przejawi swoją aktywność na początku listopada – odpowiedział gość Piotra Łodeja.

W Dzień Niepodległości ze specjalnym występem

11 listopada we środę o 19.00 w Filharmonii Łódzkiej będzie można usłyszeć recital fortepianowy Aleksandry Świgut – wybitnej młodej pianistki pochodzącej z Nowego Sącza, a według Tomasza Bębna – "osoby o niezwykłym talencie i emocjonalności". – Z panią Aleksandrą mieliśmy już okazję współpracować wcześniej. Chopin i Szymanowski to wspaniały repertuar. Myślę, że melomani wrócą do domów niesieni rękami muzyki w interpretacji pani Aleksandry – zapowiedział dyrektor placówki.

Aleksandra Świgut – Concerto in F minor, Op. 21 (final)/Chopin Institute

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Tomasz Bęben (dyrektor Filharmonii Łódzkiej)
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 13.40

kr

Czytaj także

W hołdzie Bogdanowi Paprockiemu. Koncert "Paprocki in memoriam" w Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 08:28
O godzinie 18.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert "Paprocki in memoriam". To ma być muzyczny hołd złożony Bogdanowi Paprockiemu - jednemu z najbardziej uznanych i cenionych tenorów polskiej sceny operowej drugiej połowy XX wieku. We wrześniu minęła 10. rocznica jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Wiary-Muzyka Pokoju. Lutosławski Piano Duo i Adam Bałdych Quartet. [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 22:14
Znakomity duet fortepianowy i wybitny skrzypek jazzowy z zespołem – to wykonawcy kolejnego koncertu 4. Festiwalu Muzyka Wiary-Muzyka Pokoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Baletu i premiery kinowe. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 16:49
Wyjaśnimy, czym jest polipragmazja i dlaczego trzeba na nią uważać. Opowiemy o spektaklu "2020: Burza" i o najsłynniejszym żandarmie świata. A także o tym, jak radzić sobie ze śmiercią i wspierać osoby w żałobie. Zapraszamy!
rozwiń zwiń