X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:50
Startuje Polskie Radio Kierowców – całodobowy, nowoczesny i interaktywny projekt Polskiego Radia. – Nawet jeżeli ktoś nie do końca "siedzi" w świecie motoryzacyjnym, bardzo chętnie posłucha o nowych przepisach, o zmianach, ułatwieniach – mówił w Trójce Kuba Marcinowicz, którego będziemy mogli usłyszeć już pierwszego dnia działalności radia, który czeka nas w piątek 16 października.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ BLACKDAY

V2 1920x1080.png
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Posłuchaj
02:36 2020_10_15 17_40_07_Do_Trojki_zaprasza_Witold_Lazar.mp3 Radio Kierowców rusza 16 października! Kuba Marcinowicz o nowym projekcie Polskiego Radia (Do Trójki zaprasza Witold Lazar)

 

Dzięki Radiu Kierowców, właściciele samochodów, motocykli i innych pojazdów w całej Polsce i poza jej granicami będą mogli być na bieżąco z nowinkami ze świata motoryzacji i sportu, informacjami drogowymi i pogodowymi, a także zaczerpnąć porady z zakresu prawa o ruchu drogowym.

– Postanowiliśmy odkurzyć pewien dokument, z którego tak naprawdę korzystamy tylko raz w życiu, czyli kodeks drogowy. Postanowiliśmy więc odświeżyć niektóre przepisy i będziemy przypominać je codziennie u nas na antenie – zapowiada Kuba Marcinowicz. 


Muzyka drogi

Jak wiemy, nie ma radia bez muzyki. Na liście emitowanych utworów znajdą się zarówno klasyki muzyki polskiej i zagranicznej, jak i muzyczne "świeżynki". – Założenie jest jedno  przy tej muzyce ma się dobrze jeździć – podsumował dziennikarz Radia Kierowców.

Jedyna taka aplikacja

Wraz z działalnością Radia Kierowców startuje aplikacja mobilna, dzięki której możemy słuchać audycji po podpięciu telefonu do zestawu głośnomówiącego. Dzięki niej Słuchacz może także informować o korkach i innych trudnościach na drodze, gdziekolwiek się znajduje. – Można wysłać zdjęcie, wysłać notatkę głosową, informację tekstową i powiedzieć, gdzie konkretnie dzieje się coś niedobrego – wyjaśnia rozmówca Witolda Lazara.


Pierwszy sygnał Radia Kierowców będzie można usłyszeć w piątek 16 sierpnia 2020 roku Foto: Polskie Radio Pierwszy sygnał Radia Kierowców będzie można usłyszeć w piątek 16 sierpnia 2020 roku Foto: Polskie Radio

W drogę z radiem cyfrowym

Radio Kierowców będzie funkcjonować w technologii DAB+. Powstanie Polskiego Radia Kierowców oraz rozwijanie oferty cyfrowej przez publicznego nadawcę ma związek z przepisami "Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej" (EECC), który nakłada obowiązek instalowania we wszystkich nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. 

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Witold Lazar
Gość: Kuba Marcinowicz (Polskie Radio Kierowców)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 14.45

kr