X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Z ziemi obcej do Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 06:45
Kolejna grupa repatriantów ze wschodu powróciła do Polski. Małopolska gmina Stary Sącz przyjęła kilka dni temu pięcioosobową rodzinę Kubierskich z Kazachstanu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Tatiana i Józef Kubierscy wraz z trójką dzieci zamieszkali w domu, który samorząd kupił i wyremontował przy wsparciu budżetu państwa. – Pierwsze uczucie to radość, że jesteśmy tutaj, w swojej ojczyźnie – mówi pani Tatiana.


Posłuchaj
03:27 PR3_MPLS 2020_09_04-06-23-56.mp3 Kolejna rodzina repatriantów powróciła z Kazachstanu. Przyjęła ich małopolska gmina Stary Sącz.

 

– To był odruch serca. Warto pomyśleć o tych, których przodkowie gdzieś, kiedyś zostali z naszej ojczyzny wywiezieni pod przymusem, siłą. Po prostu przygotowaliśmy dom, który, myślę, że spełnia wszystkie warunki dla godnego życia i zaprosiliśmy rodzinę – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. – Mamy trzy pokoje z kuchnią i łazienką. Wcześniej tego wszystkiego nie było: toaleta była na dworze – opowiada pani Kubierska. Chce, aby dzieci – córki w wieku 7 i 8 lat oraz 14-letni syn – poszły jak najszybciej do szkoły. A mąż, kierowca ciężarówki, znalazł pracę. 

Ze swojej strony gmina deklaruje jak najszerszą pomoc: m.in. przy załatwianiu wszelkich formalności, poprzez przyznanie rocznego zasiłku w wysokości 1000 zł oraz pomoc przy znalezieniu pracy dla pana Józefa.***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Monika Chrobak
Data emisji: 3.09.2020
Godzina emisji: 7.49

pr/ml

Czytaj także

"Innego marzenia już nie ma". Polskie rodziny wracają z Kazachstanu do Ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 09:11
Do Polski przyjechała kolejna grupa repatriantów z Kazachstanu. To 58 osób, które spełniły właśnie swoje największe marzenie. Na mocy ustawy o repatriacji, dostały wreszcie możliwość powrotu do Polski. 31 stycznia wielu z nich po raz pierwszy zobaczyło swoją Ojczyznę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do domu" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 21:00
Do Polski z Kazachstanu przyjechało 150 osób polskiego pochodzenia. Obecnie mieszkają w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku. Dzieci będą uczęszczać do polskich szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazachstan: akcja informacyjna na temat repatriacji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 08:58
Od poniedziałku w Kazachstanie przebywają eksperci Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, którzy prowadzą akcję informacyjną na temat repatriacji. Rozmawiają też z miejscowymi działaczami polskimi, m.in. o tym jak składać wnioski o finansowania projektów. O tym w audycji "7 Dni: Wschód".
rozwiń zwiń