X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Macuk: praca aranżera to laboratorium

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 19:00
Hymn tegorocznego Męskiego Grania, utwór "Sobie i wam" od kilku dni święci triumfy na falach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce. Z jego autorem rozmawiał Piotr Stelmach.
Audio
  • W jaki sposób Marcin Macuk pisze muzykę dla Orkiestry Męskiego Grania? (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Marcin Macuk
Marcin MacukFoto: meskiegranie.pl

– Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do napisania utworu dla Męskiego Grania. To wielki festiwal z bardzo specyficzną publicznością, która mocno przywiązuje się do tych utworów. To nie są zwykłe piosenki, one zostają w sercach na lata i co tydzień, na zakończenie imprezy, są jej hymnem. To wielkie wyzwanie – wspomina Marcin Macuk.

– Jestem z dojrzalszego już pokolenia i lubię muzykę, która się rozwija. To moja słabość. Utwór "Początek", czyli hymn ubiegłorocznego Męskiego Grania, w wersji demo rozwijał się jeszcze bardziej niż w wersji finalnej. Są jednak pewne prawidła i trzeba ich przestrzegać – dodaje.

Jaką misję ma Marcin Macuk? Co sprawiło, że do zespołu Męskie Granie Orkiestra dołączył Igo? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość:
Marcin Macuk (muzyk)
Data emisji: 1.06.2019
Godzina emisji: 18.10

ml/mk

Czytaj także

Tomasz Organek: szanujmy się, a będziemy sięgać po piękne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 14:08
Piotr Stelmach spotkał się z muzykami zespołu Organek, którzy opowiedzieli o wspólnej pracy, nadchodzących projektach i planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stewart Copeland: muzyka The Police początkowo się nie przyjęła

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 23:00
– Nasze pierwsze single znikały na rynku wydawniczym bez śladu, niezauważone przez słuchaczy. Na szczęście nasza ówczesna wytwórnia bardzo w nas wierzyła i nie pozawalała odpuścić – mówi Stewart Copeland w rozmowie z Piotrem Metzem.
rozwiń zwiń